Lietuvoje

2013.01.18 11:25

Premjeras: bus ieškoma galimybių dar šiemet Lazdynų baseino remontui skirti 2 mln. Lt

ELTA2013.01.18 11:25

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia, kad bus ieškoma galimybių dar šiais metais iš Valstybės investicijų programos Vilniuje esančio Lazdynų baseino kosmetiniam remontui skirti 2 mln. litų.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia, kad bus ieškoma galimybių dar šiais metais iš Valstybės investicijų programos Vilniuje esančio Lazdynų baseino kosmetiniam remontui skirti 2 mln. litų.

Premjeras Vilniuje esančiame baseine lankėsi penktadienio rytą. Vyriausybės vadovas baseino rekonstrukcijos galimybes aptarė su sporto institucijų vadovais, praneša Ministro Pirmininko tarnybos Komunikacijos departamentas.

A. Butkevičius teigimu, kosmetiškai suremontuotas baseinas galėtų dirbti ir plaukikų treniruotėms būti naudojamas dar ketverius metus. Kiek tiksliai lėšų prireiks baseino remontui, paaiškės balandžio mėnesį, kai bus pristatytas baseino rekonstrukcijos projektas. Galutiniai sprendimai dėl nacionalinio baseino projekto turėtų būti priimti liepos mėnesį.

1980 metais Lazdynuose iškilęs baseinas yra vienintelis 50 metrų ilgio baseinas Vilniuje. Be kapitalinio remonto baseinas eksploatuojamas jau 34 metus. Baseiną dėl jo avarinės būklės buvo ketinama šiemet uždaryti.

Susitikime A. Butkevičius pažymėjo, jog baseino Vilniuje statybos darbų finansavimą būtų galima vykdyti iš 2014–2020 metų ES finansinės perspektyvos lėšų.

„Planuojant naują finansinę perspektyvą būtų galima kalbėti ir apie visiškai naujo objekto finansavimą ir statybas. Tai galėtų būti nacionalinio lygio kompleksas“, – po susitikimo sakė Ministras Pirmininkas.

„Vilniaus savivaldybė ruošia techninį Lazdynų baseino rekonstrukcijos projektą, kurį artimiausiu metu pristatysime Premjerui. Tikiuosi, jog visi kartu rasime sprendimus, kad Vilniuje kuo greičiau veiktų olimpinius standartus atitinkantis baseinas“, – sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Lazdynų baseino rekonstrukcijos metu sportininkų treniruotės vyktų kituose mieste veikiančiuose baseinuose. Vilniaus baseinuose yra 16 takelių, kurių ilgis siekia ne mažiau kaip 25 metrus, taip pat 14 takelių po 17,5–20 metrų. Arčiausiai nuo Vilniaus 50 metrų 8 takelių baseinas yra Elektrėnuose.

Susitikime, kuriame aptartos baseinų ateities perspektyvos ir planai, taip pat dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas ir Lazdynų baseino direktorius Artūras Praniauskas.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus