Lietuvoje

2019.05.06 15:32

Rinkėjai nupiešė Puidoko paveikslą: kas gero ir kas blogo

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.05.06 15:32

Šiuolaikiškas, ginantis paprastus žmones ir lietuviškas vertybes, bet stokojantis lyderystės ir neišmanantis ekonomikos. Toks kandidato į prezidentus portretas paaiškėjo gyventojus apklausus „Baltijos tyrimams“.

Vilniaus politikos analizės instituto ekspertai, remdamiesi apklausa, išanalizavo, kokias savybes kiekvienam kandidatui į prezidentus priskiria potencialūs rinkėjai ir kokie tie rinkėjai yra. Kandidatų portretai skelbiami pagal abėcėlę.

Dažniausiai Mindaugui Puidokui priskiriamos savybės – šiuolaikiškumas, rūpinimasis paprastais žmonėmis ir lietuviškų vertybių gynimas. Lyderystė ir ekonomikos išmanymas, respondentų nuomone, kandidatui mažiausiai būdingos savybės.

Už Mindaugą Puidoką dažniau balsuotų mažiausias pajamas (iki 300 EUR vienam šeimos nariui) gaunantys respondentai.

„Dėl per mažo už M. Puidoką ketinančių balsuoti respondentų skaičiaus kitų statistiškai reikšmingų elektorato savybių išskirti negalima. Vis dėlto, pastebimos bendros tendencijos: už M. Puidoką dažniau balsuotų moterys, didmiesčių ir rajono centrų gyventojai, mažai politika besidomintys žmonės“, – aiškinama Vilniaus politikos analizės instituto pranešime.

Taip pat analizėje ryškėja, kad dauguma už kandidatą ketinančių balsuoti respondentų teigė, kad Lietuvos ekonominė situacija per paskutinius 12 mėnesių pablogėjo. Tačiau savo šeimos ekonominę situaciją per tą patį laikotarpį M. Puidoko rinkėjai vertina gerokai palankiau – dauguma teigė, jog situacija pagerėjo.

Kalbant apie kandidatus, už kuriuos M. Puidoko rinkėjai balsuotų, jei jų remiamas kandidatas rinkimuose nedalyvautų, daugiausia balsų tektų Gitanui Nausėdai, Nagliui Puteikiui ir Sauliui Skverneliui. Kaip pabrėžiama pranešime, dėl nedidelio kandidatą pasirinkusių respondentų skaičiaus, šios pasirinkimo projekcijos rodo tik bendras tendencijas.

„Baltijos tyrimai“ vasario 15–25 d. reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą atliko Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu. Iš viso apklausti 1035 respondentai.