Lietuvoje

2019.05.06 14:16

Lietuvos kaime – atvirų durų dienos: kviečia net 65 ūkiai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.06 14:16

Gegužės antrą savaitgalį praleisti kaime kviečia 65 Lietuvos sodybos ir ūkiai, dalyvaujantys akcijoje „Atviros dienos kaime“.

Bus rengiamos ekskursijos, siūloma įsigyti maisto produktų ar paslaugų. Tam rengiasi įvairūs ūkiai, žirgynai, kaimo sodybos, kulinarinio paveldo puoselėtojai. 

Ūkis Kaišiadorių rajone, pavadintas „Gyvas kalnas“, pilnas gyvybės ir stebina įvairove. Galima gėrėtis ir arkliukais poniais, avelėmis, įvairiais paukščiais. Čia ir tuoktuvėms besiruošiantis, puošnią uodegą skleidžiantis  povas

„Gyvūnai visą laiką buvo mūsų meilė, mes juos laikėme dėl džiaugsmo. Ir visi žmonės sakė: kaip smagu, parodykite ir kitiems. Tad sugalvojome tokią veiklą – parodyti juos ir kitiems“, – sako ūkininkė Dalia.

Žinios. Už ką Lietuvai gresia Briuselio finansinės sankcijos?

Šiame ūkyje Jakovlevų šeima jau 20 metų. Pernai pradėjo kviesti į ūkį ir lankytojus, daugiausia vaikus. Dabar rengiasi akcijai „Atviros dienos kaime“, kuri vyks gegužės 10–12 dienomis. 

Pasak ūkininkės, jau užsiregistravo svečių visoms dienoms. Čia jie pamatys ir gausybę naminių paukščių, laikoma net 20 imties veislių vištų. Šeimininko pasididžiavimas – šimtas šešių veislių dekoratyvinių balandžių.

„Kas mums patinka, tai žmonėms atiduodi su džiaugsmu, žmonėms tas patinka“, – sako ūkininkas Dimitrijus.

Be šio ūkio, dar 64 Lietuvos sodybos ir ūkiai ateinantį savaitgalį atvers vartus, norintiems geriau pažinti  ar net atrasti kaimą.

Dar nežinantys, kur apsilankyti, informacijos su ūkių adresais, apie „Atviras dienas kaime“ gali rasti Kaimo turizmo asociacijos tinklalapyje. 

Pasak šios asociacijos vadovo, Lietuvoje jau yra 50 ūkių ir sodybų, kurie susitarus su ūkininkais, gali būti lankomi visus metus.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt