captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė rudenį žada naują kandidatą į generalinius prokurorus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė žada rudenį Seimui pateikti naują kandidatą į generalinius prokurorus. 
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė žada rudenį Seimui pateikti naują kandidatą į generalinius prokurorus. 

LNK televizijai šalies vadovė nevertino komentarų esą Seimas kerštaudamas nepatvirtino jos teiktos Nerijaus Meilučio kandidatūros į generalinius prokurorus. 

„Na, matyt, yra įvairiausių spekuliacijų, įvairiausių interpretacijų. Šioje situacijoje atlikau savo konstitucinę pareigą, atrinkau ir pateikiau Seimui vieną geriausių mūsų teisėsaugos atstovų, vieną geriausių teismų vadovų , kuris tikrai žinojo ir turėjo viziją ir programą, kaip galėtų tvarkytis prokuratūroje. Seimo sprendimas yra faktas, todėl nėra ką daugiau svarstyti. Rudenį teiksiu naują kandidatą“, – sakė šalies vadovė. 

Antradienį Seimas nepritarė šalies vadovės pasiūlytai Kauno apygardos teismo pirmininko N. Meilučio kandidatūrai į generalinio prokuroro postą. 

Šią kandidatūrą per slaptą balsavimą parėmė 46 Seimo nariai, prieš buvo 50, susilaikė 19 parlamentarų. 

Kandidatas į generalinius prokurorus N. Meilutis 11 metų yra dirbęs teisėju įvairaus lygio teismuose, pastaruosius 5 metus ėjo vadovaujamas pareigas skirtingų pakopų teismuose. Nuo 2011 metų N. Meilutis vadovauja Kauno apygardos teismui – šis teismas yra vienas didžiausių Lietuvoje. Teisininkas 2010–2011 metais buvo Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininku, 2004–2010 metais dirbo teisėju Kauno miesto apylinkės teisme, primena ELTA. 

Savo praktikoje jis yra nagrinėjęs visų kategorijų bylų. N. Meilutis turi įvairiapusių profesinių įgūdžių teisingumo sistemoje – yra dirbęs ne tik teismuose, bet ir teisėsaugos institucijose. Kandidatas daugiau kaip 6 metus dirbo ikiteisminio tyrimo pareigūnu. Teisininkas specializavosi korupcinio pobūdžio nusikaltimų tyrime. 

N. Meilutis aktyviai dalyvauja teisėjų savivaldos institucijų veikloje, yra išrinktas Teisėjų tarybos nariu. Jis yra įgijęs teisės magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...