Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Nutarta, kiek pabėgėlių galės priimti Lietuva

ELTA 2015.09.08 13:45

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą, kad Lietuva galėtų priimti iki 250 pabėgėlių.

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą, kad Lietuva galėtų priimti iki 250 pabėgėlių.

„Dėl pabėgėlių Vyriausybė priėmė politinį sprendimą, kad Lietuva, suprasdama solidarumo būtinybę, galėtų priimti iki 250 pabėgėlių Lietuvoje“, – po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo pranešė Premjeras Algirdas Butkevičius.

Klausiamas, kiek per metus kainuos pabėgėlių išlaikymas ir ar bus prašoma Europos Komijos padengti dalį išlaidų, Ministras Pirmininkas kalbėjo, kad bus prašoma finansinės pagalbos.

„Aišku, tai yra tolesnis kelias, nes dar yra Europos reglamentas, reikalaujantis tam tikros tvarkos, į kurią mes turime atsižvelgti ir aš manau, kad tas nutarimas dar vėliau bus papildytas“, – teigė Premjeras.

Antradienį susitikime Liuksemburge dalyvavę Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrai nenusprendė, kaip geriausiai sustabdyti Viduržemio jūros migrantų krizę.

Italija pagrasino imtis veiksmų, jei Europos šalys nesutiks pasidalinti migrantų naštos.

ES migracijos ir vidaus reikalų komisaras Dimitris Avramopoulos teigė, kad pažanga derybose pasiekta, tačiau galutinio sprendimo nėra. Anot jo, žodžių nepakanka, reikia ir veiksmų.

Ministrai nenusprendė, ar bus vykdoma EK pasiūlyta pabėgėlių kvotų sistema. EK siūlymu, 40 tūkstančių migrantų iš Sirijos ir Eritrėjos turėtų būti paskirstyti, atsižvelgiant į valstybės narės gyventojų skaičių, BVP, nedarbo lygį ir jau priimtų pabėgėlių skaičių. Be to, siūloma priimti 20 tūkst, pabėgėlių iš Sirijos, šiuo metu gyvenančių stovyklavietėse Turkijoje, Libane ir Jordanijoje.

Šiais metais bandydami perplaukti Viduržemio jūrą žuvo daugiau nei 1 800 pabėgėlių, tai 20 kartų daugiau nei tuo pačiu metu 2014 metais. Balandį Viduržemio jūroje paskendus 800 migrantų, Europos lyderiai pažadėjo imtis veiksmų.

Italijos premjeras Matteo Renzi įspėjo, kad Roma turi ir atsarginį planą, galintį skaudžiai paveikti Europą, jei nebus nutarta, kaip spręsti migrantų krizę. Politikas nepaaiškino, ką turi galvoje, bet, remiantis Italijos žiniasklaidos pranešimais, naujai atvykusiems migrantams Italijoje gali būti išduodamos laikinos vizos, su kuriomis jie galės keliauti po Šengeno zoną.

Italijos vidaus reikalų ministras Angelino Alfano teigia, kad, neradus tinkamo sprendimo, ES gresia pavojus. Jo manymu, svarbiausia išlaikyti solidarumą ir nepamiršti įsipareigojimų.