Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.06 10:18

Nausėda apie Karbauskį: žmogus įsivaizduoja esąs visažinis

Kandidatas į prezidentus, ekonomistas Gitanas Nausėda teigia, kad „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio aštrūs pareiškimai apie jo vadovaujamos partijos traukimąsi iš valdančiųjų gretų, jei ši patirtų nesėkmę, yra politinis šantažas visuomenei.

„Pastarojo meto pareiškimas: jeigu balsuosit už tą, tai nebalsuokite už mus, – rodo, kad politikai imasi visuomenės ir savo rinkėjų šantažo. Tai tikrai nėra sveikintinas demokratinėje sistemoje dalykas“, – Eltai sakė G. Nausėda.

G. Nausėda dar kartą paneigė R. Karbauskio teiginį, kad ne tik Ingrida Šimonytė, tačiau ir jis yra konservatorių kandidatas prezidento rinkimuose.

„Aš nemėgstu tokių skambių pareiškimų, nes kai kurie žmonės įsivaizduoja esą visažiniai ir žinantys, kas atsitiks, jeigu bus vienas ar kitas scenarijus. Kaip R. Karbauskis yra neteisus bandydamas mane suplakti ir įmesti į tą pačią dėžutę kartu su konservatoriais, nors aš nieko bendro su jais neturiu ir, kaip jūs žinote, jie turi savo kandidatą (I. Šimonytę. – ELTA)“, – sakė jis.

R. Karbauskis penktadienį pareiškė, kad visi kandidatai, išskyrus premjerą Saulių Skvernelį, yra patogūs konservatoriams. Pasak jo, žmonės, į prezidentus išrinkę ne S. Skvernelį, susidurtų ne tik su iš valdančiųjų gretų pasitraukiančiais „valstiečiais“, tačiau prie valstybės vairo vėl išvystų Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį.

Pasak R. Karbauskio, „valstiečiai“ trauksis iš valdančiųjų, jei S. Skvernelis nelaimės prezidento rinkimų, o „valstiečiai“ – Europos Parlamento. Politikas tikino, kad už savo žodžius atsako ir kad taip elgdamasis jokio spaudimo rinkėjams nedaro.

Kandidatas atsakė ir į eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio kritiką. Pasak G. Nausėdos, socialdemokrato pareiškimai, kad G. Nausėdai rūpi tik Lietuvos makroekonomika, byloja jo nekompetenciją ekonomikos moksle. 

„Makroekonomikos nėra be mikroekonomikos. Jeigu V. Andriukaitis nori gauti bazinių žinių, aš mielai jas jam suteiksiu (...) Savaime suprantama, kad prezidentas neturi užsiiminėti mikroekonomika, bet mano turima makroekonomikos specializacija yra būtent tai, kas suteikia prezidentui (galimybę. – ELTA) būti ne įkaitu patarėjų rankose, o labai aktyviu valstybės politikos subjektu, kuris turi savo viziją ir išmanymą. Ir šiuo požiūriu tikrai galiu kur kas daugiau negu žmonės, kurie šių kompetencijų neturi. Man atrodo, kad tokie V. Andriukaičio pareiškimai tiktai byloja tam tikrą jo nekompetenciją šiame sektoriuje“, – Eltai sakė G. Nausėda.

V. Andriukaitis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime sakė susirinkusiesiems, kad nei Ingrida Šimonytė, nei Gitanas Nausėda neturi nieko bendro su socialiniu teisingumu.

„Paklausykite kandidatų – vieni iš jų gelbėja makroekonomiką, tiek Gitanas Nausėda, tiek Ingrida Šimonytė deda pastangas, kad liberali finansų kapitalizmo doktrina dar kartą užgriūtų visu savo svoriu (...) Jiems svarbiausia – gelbėti makroekonomiką, nekreipiant dėmesio į mikroekonomiką. Atimti iš žmonių kišenių pinigus, pensijas – nusikaltimas (...) Pagrindas – ne BVP, o žmonių mikroekonomikos reikalai“, – sakė V. Andriukaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi