Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.06 08:58

Kebli situacija: dažniausi rinkimų pažeidimai – socialiniuose tinkluose, gali bausti už pilietinę veiklą

LRT.lt 2019.05.06 08:58

Per politinės kampanijos laikotarpį visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės” gavo daugiau nei 50 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus, kurie yra susiję su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais. Dauguma jų – socialiniuose tinkluose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dauguma pranešėjų informuoja apie galimus pažeidimus socialiniuose tinkluose: nepažymėta, netaisyklingai pažymėta politinė reklama, neetiška ir neigiama informacija apie kandidatus.

Nagrinėjant galimus pažeidimus pastebėta, kad dažnu atveju su kandidatais susijusią teigiamą ar neigiamą informaciją skleidžia tretieji asmenys.

„Turime keblią situaciją: viena vertus, reikia džiaugtis, kai vis daugiau piliečių savanoriškai ir aktyviai skleidžia savo nuomonę apie kandidatus, kita vertus, pagal dabartinį teisinį reguliavimą dėl dalies atvejų gali būti vykdomi VRK tyrimai ar net priimami sprendimai, baudžiantys už pilietinę veiklą,” – teigia „Baltųjų pirštinių” vadovė Marija Šaraitė.

Gegužės 6 dieną prasideda pirmą kartą net penkias dienas truksiantis išankstinis balsavimas savivaldybėse. Visą savaitę vyksiančių rinkimų stebėjimą vykdys daugiau nei 350 visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės” nepriklausomų stebėtojų.

Organizacijos atstovų prioritetas bus stebėti nuo trečiadienio iki šeštadienio vyksiantį išankstinį balsavimą specialiuose punktuose bei namuose, kur balsuoja pažeidžiami asmenys, būna grubesnių rinkimų pažeidimų.

Piliečiai kviečiami būti budriais tiek socialiniuose tinkluose, tiek viešose vietose – reikia stebėti ypač aktyviai paskutinę savaitę skleidžiamą politinę reklamą, ar ji pažymėta, ar apmokama, kas ir kokiais būdais ją skleidžia. Pastebėjus galimą rinkimų pažeidimą kviečiama pranešti „Baltosioms pirštinėms“: www.baltosiospirstines.lt/pranesk, info@baltosiospirstines.lt, 8 633 13177.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi