Lietuvoje

2019.05.06 12:58

Kauno rajono valdininkai netesi pažadų: Radikių gyventojai vis dar laukia pylimo

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.06 12:58

Kauno rajono valdininkai abejoja ar pavyks ištesėti Radikių gyventojams duotus pažadus ties Nerimi įrengti nuo potvynių apsaugantį pylimą. Parengę kone visus dokumentus jie išsiaiškino, kad žemė, kurioje planuojama pylimą statyti – priklauso privatiems asmenims, šie – statybų neleidžia, o išpirkti sklypų esą nėra galimybių. Dauguma, prieš devynerius metus nuo potvynio nukentėjusių radikiškių laukia pylimo.

Prie Neries gyvenantis Jonas prisimena 2010 ųjų pavasarį buvusį potvynį. Sako išgąsčio, o ir nuostolių patyrė nemažai, todėl po stIchijos, nieko nelaukdamas, pats ėmė tvirtinti šlaitus.

„Iš tos pusės krantą sutvirtinau, pyliau, žemes nešiau, kad neišgriūtų tvora, o (rodo) 10 mašinų grūzo išpyliau ant viršaus juodžemio“, – sako Radikių gyventojas Jonas.

Patvinusios Neries vandenys nuostolių padarė ir toliau nuo upės gyvenantiems radikiškiams, nukentėjo ir kiti paneryje įsikūrę gyventojai.

„Vyras pakėlė ir sako mus semia, kai išėjom į balkoną buvo labai tamsu, tik visur kaip stiklas, vanduo, kaip stiklas. Žinau, kad priešais mus 4 vaikučius turi, tai aš išėjus tiek šaukiau, nežinau, ar galima dar kada taip šaukti, kad kelkitės“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja Janina Petrikienė, Radikių gyvenotja.

Potvyniai neabejojame čia vėl pasikartos, o kad apsaugotų vietinius nuo ledų ir Neries vandens keliamos grėsmės vietos valdžia sugalvojo statyti pylimą. Pastaraisiais metais ramiai tekanti Neris regis užliūliavo kai kuriuos radikiškius. Dauguma vietos gyventojų laukia statybų, bet yra ir abejojančių ar pylimo reikia.

„Tie žmonės, kurie arti sklypų, šalia kurių bus pylimas įrengiamas, sako atseit praranda sklypo vertę, kad jiems pasikeis kažkaip tai vaizdas į Nerį“, – teigia Juozas Ravinis, Radikių bendruomenės pirmininkas.

Kauno rajono valdininkai parengė dokumentus pylimo statyboms finansuoti. Skaičiuojama maždaug 850 metrų pylimui pastatyti prireiks daugiau nei milijono eurų. Bet statybų savo sklypuose, ar netoli jų nenorintys gyventojai gali sutrukdyti įgyvendinti projektą.

„Bus rimta kliūtis, nes finansavimo aprašas, nenumato galimybės finasuoti sklypų išpirkimo iš skiriamų lėšų. Dar viena problema su kuria susiduriame yra ta, kad teritorija įtraukta į miškų kadastrą, į rekreacinius miškus, nors medynų nėra“, – teigia Mindaugas Kruopis, Kauno r. savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas.

Valdžia planuoja susitikimus su vietos bendruomene ir sako kartu bandysiani ieškoti sprendimų.

Plačiau – reportaže (nuo 02:14min).

Žinios. Ar Radikių kaime iškils nuo potvynių apsaugantis pylimas?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.