Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.04 20:36

Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas JAV – tautiečių vienybės simbolis

LRT.lt 2019.05.04 20:36

LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius lankosi Čikagos priemiestyje Lemonte įsikūrusiame Pasaulio lietuvių centre, kur buvo atidengtas paminklas Lietuvos partizanui Adolfui Ramanauskui-Vanagui. Partizano dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė džiaugiasi, kad paminklas jos tėvui pastatytas būtent čia.

„Labai malonu, tai – daugiau nei paminklas, tai mūsų tautiečių vienybės, vertybių bei tiesos simbolis. Būti čia – nuostabus jausmas“, – šypsosi A. Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat pritaria, kad šis paminklas turėtų būti pastatytas Pasaulio lietuvių centre, kur, anot jo, mokyklas, darželius bei įvairius būrelius lanko beveik 800 vaikų.

„Pagarba šiam didvyriui ir visiems partizanams, šis paminklas – tai priminimas, kad laisvė turi kainą, negalime to pamiršti. Laisvę reikia apginti, kai to reikia“, – kalba L. Linkevičius.

„Neabejoju, kad ir Lietuvoje toks paminklas atsiras“, – priduria ministras.

Pasaulio lietuvių centro direktorius Artūras Žilys pabrėžia, kad šis centras – didžiausias lietuvių centras visoje išeivijoje. Pasak A. Žilio, centre renkasi begalė žmonių – per metus čia apsilanko virš 200 tūkst. lankytojų, centre įsikūrusios 38 organizacijos.

„Iš šito paminklo įkūrimo idėjos atsiras dar viena iniciatyva – laisvės parkas. Todėl šiuo paminklu įprasminame visos Lietuvos partizanų vardą ir tikimės, kad šiuo paminklu išgarsinsime šių kovotojų vardą, o palikimą perduosime ateities kartoms“, – sako A. Žilys.

A. Ramanauskaitė-Skokauskienė džiaugiasi, kad išeivijoje augantys vaikai galės didžiuotis savo praeitimi ir šaknimis, o atidengtas paminklas skatins domėtis savo istorija, kuri, sako partizano dukra, buvo klastojama.

Paminklas A. Ramanauskui-Vanagui atidengtas Čikagos priemiestyje Lemonte, kur šiuo metu gyvena daugiausiai išeivijos lietuvių.

Skulptoriaus Jono Jagėlos sukurtas paminklas siekia tris metrus aukščio, jo svoris – net septynios tonos. Iš pradžių šią kompoziciją planuota statyti gimtajame A. Ramanausko Vanago Nju Briteno miestelyje, tačiau negautas vietos valdžios leidimas, todėl paminklas atsirado prie Pasaulio lietuvių centro.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi