Lietuvoje

2015.06.17 14:24

Šalies upėse vandens lygis žemesnis už vidutinį

BNS2015.06.17 14:24

Šiuo metu daugelyje šalies upių vandens lygis yra žemesnis už vidutinį daugiametį, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Šiuo metu daugelyje šalies upių vandens lygis yra žemesnis už vidutinį daugiametį, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Jos duomenimis, Šešupėje ties Kudirkos Naumiesčiu vandens lygis siekia 66 cm, Nemune ties Druskininkais – 53 cm, Ventoje ties Leckava – 44 centimetrus.

Birželio 13 dieną Šešuvyje ties Skirgailais vandens debitas pasiekė gamtosauginį.

„Upių nusekimas vasarą yra dažnas reiškinys, bet šiemet jis pasireiškė anksčiau nei įprastai“, – teigiama Hidrometeorologijos tarnybos pranešime.

Specialistų teigimu, vasaros pradžioje upės dažniausiai dar maitinamos vandens atsargomis, kurios buvo sukauptos pavasarį ištirpus sniegui. Tuo metu šiemet vandens atsargos sniege buvo itin mažos, nesiekė ir 50 proc. normos, o orai sąlygojo didelius sniego tirpsmo vandens nuostolius, todėl po žiemos dirvos prisotinimas vandeniu buvo nedidelis.

Be to, birželio mėnesio pirmajame dešimtadienyje kritulių iškrito nedaug, 92 proc. mažiau už normą. Centriniuose ir rytiniuose rajonuose jų užfiksuota nebuvo, o vakariniuose jų buvo 85 proc. mažiau normos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.