Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.03 20:04

Netikėtumas LRT RADIJO žurnalistų apsilankymo metu: Linkevičius įteikė aukščiausią URM apdovanojimą

LRT.lt 2019.05.03 20:04

LRT RADIJO žurnalistai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė tęsia savo kelionę Čikagoje, kur domisi, kaip gyvena čia įsikūrę lietuviai. Šį kartą žurnalistai lankėsi seniausiai be pertraukos leidžiamo lietuviško laikraščio „Draugas“ redakcijoje Čikagoje.

LRT RADIJO žurnalistai galėjo stebėti išskirtinį įvykį, kaip Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nustebino „Draugo“ tarybos narį J. Daugirdą, kuris suskaitmenino visus šios žiniasklaidos priemonės numerius, ir įvertino jį aukščiausiu Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“.

„Artėjant spaudos atgavimo dienai prasminga pasakyti ačiū visai „Draugo“ redakcijai, bet norime asmeniškai jums padėkoti už darbus ne tik spaudos veikloje, bet ir kitur“, – įteikdamas apdovanojimą sakė ministras.

L. Linkevičius pabrėžė, kad yra pasaulyje yra daug ne diplomatų, kurie kasdieniniame gyvenime diplomatinį darbą atlieka efektyviai ir su kaupu.

„Draugo“ redakcija taip pat gavo simbolinę dovaną iš ministro rankų. Laikraščio vyr. redaktorė Ramunė Lapas tikino, kad ant jų pečių yra 110 metų svoris: „kai tiek laikraščių užsidarė, laikraščio gyvybės pervedimas į XXI amžių yra labai svarbus.“

„Draugo“ redakcijoje Čikagoje vis dar saugomas pirmasis laikraščio numeris. Kaip pasakojo R. Lapas, visus, pamačiusius šį numerį, jis veikia emociškai.

Dabar laikraščio redakcija nėra didelė į redakciją tekstai kartais yra siunčiami atspausdinti mašinėle ar parašyti ranka.

„Mes turime nemažai korespondentų, kurie rašo iš Lietuvos, Niujorko, Los Andželo. Labai svarbu diasporai įsiamžinti“, – sakė redaktorė.

J. Daugirdas suskaitmenino visus „Draugo“ numerius, kurie yra pasiekiami internete. Taip pat tekstuose galima žodžių paieška.

„Mūsų laikraštis yra išskirtinis tuo, kad mes archyvavome visus beveik numerius „Draugo“. Labai mažai laikraščių yra sukaupę tokį archyvą. Numeriuose galima sekti Antrojo pasaulinio karo veiklą, tremtį, kaip Amerika sekė partizaninį karą“, – pasakojo J. Daugirdas.

Du kartus Lietuvą apkeliavę LRT RADIJO žurnalistai R. Kupetytė ir E. Kubilius šį kartą ieškoti lietuviškų istorijų leidžiasi į Čikagą. Tai viena iš LRT projekto „Keturi milijonai“, skirto Pasaulio lietuvių metams, kelionių.

Kelionės įspūdžius nuo balandžio 29 d. visa savaitę žurnalistai kiekvieną dieną pasakos LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“, naujienų portale LRT.LT ir LRT feisbooko paskyroje.

Vėliau kitų LRT žurnalistų laukia kelionės į Airiją, Jungtinę Karalystę ir Norvegiją. Kokia išeivių kasdienybė? Ar seka gyvenimą Lietuvoje? Galiausiai, ar susimąsto kada apie grįžimą namo? Tai tik keli klausimai, kuriuos žurnalistai užduos svetur gyvenantiems tautiečiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi