Lietuvoje

2019.05.03 15:40

Įvertino, kas rinks Nausėdą: išsiskiria optimistai

LRT.lt2019.05.03 15:40

Gitaną Nausėdą rinkėjai mato kaip gerai išmanantį ekonomiką, bet menkai besirūpinantį paprastais žmonėmis. Taip parodė „Baltijos tyrimų“ atlikta gyventojų apklausa.

Vilniaus politikos analizės instituto ekspertai, remdamiesi apklausa, išanalizavo, kokias savybes kiekvienam kandidatui į prezidentus priskiria potencialūs rinkėjai ir kuo tie rinkėjai išsiskiria.

Apklausti 1035 respondentai. Kandidatų portretai skelbiami pagal abėcėlę.

Ekonomikos išmanymas yra pagrindinė G. Nausėdai rinkėjų priskiriama savybė.

„Tai, be abejonės, yra ilgamečio buvimo vieno iš skandinaviškų bankų „veidu“ pasekmė. Finansų analitiko karjera turėjo įtakos ir kitiems kandidatui priskiriamiems bruožams – elito atstovavimui, profesionalumui, šiuolaikiškumui. Fizinis patrauklumas taip pat yra dažniau nei kitiems kandidatams priskiriamas bruožas“, – teigiama Vilniaus politikos analizės instituto feisbuko paskyroje.

Elito atstovo įvaizdis yra pakankamai stiprus – labai mažai respondentų G. Nausėdai priskiria rūpinimosi paprastais žmonėmis savybę. Rečiausiai kandidatui priskiriama savybė – prorusiškumas.

G. Nausėda gali pretenduoti į visų kandidato titulą. „Jo elektoratas, lyginant su kitais kandidatais, yra labai platus – kandidato parama įvairiose demografinėse grupėse yra gana tolygi. Pagal respondentų asmeninės ir šalies ekonominės situacijos vertinimus, G. Nausėdos rinkėjai yra optimistai – dauguma jų teigė, kad jų šeimos ir šalies situacija per paskutinius metus pagerėjo“, – teigiama analizėje.

G. Nausėdai nepatekus į antrą rinkimų turą, jo rinkėjų balsų „liūto dalis“ atitektų Ingridai Šimonytei – 50 proc. Saulius Skvernelis taip pat galėtų gauti apie 23 proc. G. Nausėdos elektorato paramos. Likę rinkėjų balsai 1–6 proc. proporcijomis tektų likusiems kandidatams.

Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu „Baltijos tyrimai“ vasario 15–25 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą. Viso apklausti 1035 respondentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt