Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.03 14:34

Adamkus apie Pakso ir Skvernelio iniciatyvas dėl Astravo AE: tai yra juokinga ir nepateisinama padėtis

„Traukinys kaip ėjo, taip ir išėjo, o šiandien tokie ministro pirmininko pareiškimai, kai Astravo atominė elektrinė jau beveik pasiruošusi dirbti, ar partizaniškas nedeleguoto pono R. Pakso atsiradimas, kuris bando sudaryti vos ne tarptautines sutartis su Aliaksandru Lukašenka, yra juokinga ir nepateisinama padėtis“, – LRT TELEVIZIJAI sako prezidentas Valdas Adamkus, komentuodamas Rolando Pakso ir Sauliaus Skvernelio iniciatyvas dėl Astravo AE.

Europarlamentaras R. Paksas teigia su Lietuvos valdžios atstovais nederinęs susitikimo su Baltarusijos prezidentu A. Lukašenka. R. Pakso teigimu, Lietuvos užsienio ministerijos pozicija dėl Baltarusijos ir konkrečiai dėl Astravo AE yra kategoriškai priešinga nei jo.

Minske europarlamentaras sako pasiūlęs A. Lukašenkai pakviesti tarptautinius ekspertus, galinčius įvertinti atominės elektrinės saugumą. Baltarusijos prezidentas esą tam pritaręs. Lietuvos oficiali pozicija – Astravo AE yra nesaugi.

LRT.lt primena, kad Saulius Skvernelis kovo pradžioje laišku kreipėsi į Baltarusijos ministrą pirmininką Sergejų Rumasą su pasiūlymu apsvarstyti galimybę vietoj Astravo AE plėtoti modernią dujinę elektrinę, tačiau šią savaitę pasiūlymas buvo atmestas.

Ketvirtadienį R. Paksas susitiko su Baltarusijos prezidentu, kuris tikino, kad Baltarusija nori taikių ir draugiškų santykių su Lietuva. Tuo metu pats R. Paksas teigė, neva Lietuvai nepavyksta draugiškai sugyventi su kaimyninėmis valstybėmis, o tai esą reikia keisti. R. Paksas taip pat tikino, esą Astravo AE statybos tema Lietuvoje yra smarkiai politizuota, o Lietuva turėtų sėsti prie derybų stalo ir su Baltarusija kurti tarptautinę ekspertų grupę, stebėsiančią Baltarusijos AE veikimą.

Žinios. Nesuderintas Rolando Pakso planas dėl Astravo AE

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi