Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.03 13:08

Ministerija iš naujo paskelbė Lazdynų ligoninės Vilniuje vadovo konkursą

BNS 2019.05.03 13:08

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) iš naujo paskelbė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės vadovo konkursą.

Anot SAM pranešimo, atrankos metu „daug dėmesio bus skiriamas kandidatų nepriekaištingai reputacijai, bus vertinama informacija, susijusi su kandidatų patikimumu skaidriai vykdyti ligoninės vadovo pareigas“.

Po konkurso bus kreipiamasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašant pateikti informaciją apie konkurso laimėtoją.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga balandžio pabaigoje nusprendė vadinamosios Lazdynų ligoninės direktore neskirti konkursą laimėjusios Jelenos Kutkauskienės, atkrito ir antrosios vietos laimėtojo, dabartinio vadovo Algimanto Pamernecko kandidatūra.

Sprendimą A. Veryga priėmė įvertinęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadas dėl J. Kutkauskienės bei A. Pamernecko supainiotus viešuosius ir privačius interesus. 

VTEK vasarį paskelbė, kad Lazdynų ligoninės vadove siekianti tapti Karoliniškių poliklinikos direktorė J. Kutkauskienė tinkamai nenusišalindavo nuo sprendimų, susijusių su viešuosiuose pirkimuose dalyvavusia jos vyro įmone „Limeta“.

Etikos sargai nustatė, kad poliklinikos vadovė apie jai kylantį interesų konfliktą informavo Vilniaus miesto savivaldybės administraciją, o ne tiesiogiai merą, kaip numato įstatymai.

Be to, apie interesų konfliktą J. Kutkauskienė informavo, kai savo pavaldiniams įsakymais pavedė vertinti prekių, paslaugų ir darbų viešųjų pirkimų poreikį bei organizuoti tokių pirkimų procedūras, pasirašyti viešojo pirkimo sutartis, kontroliuoti šių sutarčių vykdymą, teigiama pranešime.

Tuo metu A. Pamerneckas, kaip teigiama SAM tyrimo išvadoje, 2014–2017 metais galėjo spręsti savo, kaip gydytojo traumatologo-ortopedo, darbo eigos klausimus dėl apmokėjimo, priedų skyrimo, taip pat ligoninės vardu pasirašė viešojo pirkimo sutartis su tuomete savo sutuoktinės darboviete „Nemuno vaistine“.

Vėliau VTEK pritarė šiai ministerijos tyrimo išvadai, o A. Pamerneckas etikos sargų sprendimą apskundė teismui. Vilniaus apygardos administracinis teismas skundą atmetė kaip nepagrįstą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi