Lietuvoje

2019.05.03 12:40

Policininkų profsąjungos vėl reikalauja ministro Misiūno atsistatydinimo

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.05.03 12:40

Lietuvos policijos profesinės sąjungos vėl reikalauja vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno atsistatydinimo dėl „chaoso“ Policijos departamente.

„Jeigu vidaus reikalų ministras įvardija, kad jis yra neįgalus sutramdyti generalinį komisarą, tai tegu priima sprendimus“, – BNS sakė Policijos profsąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

Penktadienį profsąjungų atstovai piketavo prie departamento ir ketina piketuoti prie Vyriausybės bei Vidaus reikalų ministerijos.

„Policijos pareigūnams atsibodo girdėti tik pažadus, kuriuos duoda departamento vadovai ir ministras susitikimuose, kad susitarimų yra laikomasi. Tų susitarimų nėra laikomasi“, – teigė profsąjungos pirmininkė.

Pasak R. Katinienės, policijos vadovai ir ministerija nesilaiko nacionalinio susitarimo, blokuojamos profesinės sąjungos nemokant nario mokesčio, įvesti neobjektyvūs metiniai vertinimai, organizuojami pareigūnus „užkraunantys“ nuotoliniai mokymai bei papildomai darbai, už kuriuos nemokama, taip pat pasisakoma prieš tvarką, kuria policija nebedraudžia automobilių „Kasko“ draudimu ir pareigūnams patiems tenka atlyginti žalą už eismo įvykius.

Iš Kauno atvykusi 33-ejų pareigūnė Lilė Žukaitė BNS teigė, kad pasigenda dialogo su policijos vadovybe, taip pat jai kelia nerimą kiti socialiniai klausimai.

„Nėra socialinio dialogo iš Policijos departamento pusės. Esu čia dėl pareigūnų socialinių garantijų, šiandien turime situaciją, kad metiniai vertinimai nėra objektyvūs, papildomai turime sukurtus nuotolinius mokymus, kurie užima laiko pasiruošti, bus įskaitos ir prie viso to mes dar turime savo profesines taktikas, kurioms numatytos valandos“, – sakė pareigūnė.

Profsąjungos nariams piketuojant prie Policijos departamento pastato generalinio komisaro Lino Pernavo nebuvo, jo pavaduotojas Edvardas Šileris piketą ir reikalavimus vadina „neaiškiais“.

„Vertinu kaip demokratijos išraišką. Žmonės bando piketuoti su neaiškiais reikalavimais, nes tai, kas yra suderėta, mes vykdome“, – BNS teigė E. Šileris.

„Kitas kaltinimas turbūt bus, kad dirbti reikia. Žiūriu kaip į absurdą, nes nieko logiško tame nėra“, – pridūrė jis.

E. Šileris teigė, kad policijos vadovybė yra pasirengusi racionaliniai kalbėtis su policijos pareigūnais, tačiau išskirti tam tikros grupės iš kito nesiruošiama. 

Profsąjungų vadovai policijos vadovybę dėl socialinio dialogo stokos, pareigūnų darbo užmokesčio, vertinimo ir motyvacinės sistemos problemų, brangių generalinio komisaro L. Pernavo komandiruočių kritikavo ir šių metų kovą.

Tuo metu ministras E. Misiūnas kritiką atmetė ir teigė profsąjungų veiksmuose įžvelgiantis asmeninių ambicijų, L. Pernavas teigė, kad profesinių sąjungų kritika yra nepagrįsta, ir pateikė kelis kartus mažesnius skaičius apie jo komandiruotėms išleistus pinigus.

Situacijai spręsti kovo mėnesį E. Misiūnas profsąjungas kvietė į diskusiją sostinės centre esančioje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.