Lietuvoje

2019.05.03 10:37

Antanas Guoga Australijos pilietybės neatsisakė: jokių pokyčių neplanuoju (papildyta)

Lukrecijus Tubys, ELTA 2019.05.03 10:37

Nepaisant to, kad 2016 metais buvo paskelbęs apie pradėtą Australijos pilietybės atsisakymo procedūrą, kandidatas į Europos Parlamentą (EP) su Lietuvos centro partijos sąrašu Antanas Guoga tikina, kad tai neįvyko ir to daryti nebeketina.

„Šiuo metu turiu ir Lietuvos, ir Australijos pilietybę. Kaip Jums žinoma, Lietuvos piliečiai, kurie kartu yra ne ES piliečiai, turi visas teises kandidatuoti EP. Tos pačios nuostatos man buvo taikomos ir 2014 metais. Jokių pokyčių artimiausiu metu neplanuoju“, – sakė jis.

Anot A. Guogos, gyvendamas Australijoje jis pradėjo verslą, o sukauptą patirtį, pinigus ir žinias vėliau atvežė į Lietuvą.

„Australijoje subrendau ir pradėjau verslą. Uždirbtus pinigus, sukauptą patirtį ir įgytas žinias vėl atvežiau į Lietuvą. Ar dviguba pilietybė padėjo man? Tikrai taip. Ar dėl jos laimėjo Lietuva? Žinoma! Ir tokių kaip aš – dirbančių užsienyje ir palikusių širdis Lietuvoje – yra šimtai tūkstančių. O jų šeimų narių, giminaičių ir draugų yra milijonai. Būkime atviri, pasaulis pasikeitė, ir mes naudojamės jo galimybėmis kurdami savo gerovę. Neužverkime durų tiems, kurie nori ta gerove dalintis su likusiais Lietuvoje“, – komentarae LRT.lt rašo A. Guoga.

ELTA taip pat teiravosi, kodėl pasikeitė nuomonė po 2016-ųjų, kada europarlamentaras sakė pradėjęs Australijos pilietybės atsisakymo procedūrą „ne dėl rinkimų, o gerbdamas Lietuvos teisinę santvarką“, tačiau atsakymo kol kas nesulaukė.