Lietuvoje

2019.05.03 09:06

Landsbergis apie Karbauskio pareiškimus: aš mačiau piktą ir nervingą žmogų

Benas Brunalas, ELTA2019.05.03 09:06

Aš mačiau nervingą, piktą žmogų, sako konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, komentuodamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio pareiškimus, kad jo vedama partija paliks valdančiąją daugumą, jei premjeras Saulius Skvernlelis pralaimės prezidento rinkimus, o LVŽS – Europos Parlamento.

„Aš mačiau nervingą žmogų, aš mačiau piktą žmogų, tiesą sakant, aš seniai tokio Ramūno Karbauskio nebuvau matęs, manau, kad tai yra įtampos pasekmė“, – kalbėjo konservatorių pirmininkas.

G. Landsbergis sako manąs, kad diskusijas sukėlusiais pareiškimais R. Karbauskis ne tiek padeda premjerui pasirodyti šalies vadovo rinkimuose, kiek parodo tai, kad pats LVŽS lyderis laidoja S. Skvernelio prezidentines galimybes.

„Dekonstravus R. Karbauskio žinutę, tai reiškia, kad jis laidoja Saulių Skvernelį. Jis daro stiprią prielaidą ir pripažįsta visuomenei, kad jis mano, jog yra didelė tikimybė, kad Saulius Skvernelis nepateks į antrąjį turą. Antras dalykas, jis pasitraukdamas į opoziciją ir patraukdamas Saulių Skvernelį, de facto sugriauna savo legitimumą kaip žmogaus, kuris galėtų pretenduoti į valdžią. Tu turėjai šansą padaryti darbus, bet tu to nepadarei. Tai yra bailio taktika“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė G. Landsbergis. 

Politikas tikino, kad po R. Karbauskio pareiškimų nėra linkęs rimtai svarstyti apie premjero postą. 

„Vienintelis postas, į kurį aš galbūt svarstyčiau pretenduoti, – tai yra Kultūros komiteto pirmininko pozicija“, – juokavo G. Landsbergis.

Apskritai, tvirtino G. Landsbergis, rimtai į R. Karbauskio teiginius trauktis iš valdančiosios daugumos nereikėtų labai rimtai žiūrėti. Pasak jo, „valstiečių“ lyderis, viena vertus, blefuoja ir, kita vertus, siekia išgąsdinti tiek valdančiosios daugumos politikus Seime, tiek savo rinkėjus Lietuvoje. 

„Aš manau, kad R. Karbauskis pagrasino visiems aplinkui – ne tik savo rinkėjams, bet ir žmonėms Seime, jei aš ne valdžioje, tada niekas ne valdžioje“, – sakė jis. 

Konservatorius svarstė, kad R. Karbauskis regi prasidėjusius bruzdesius tiek savo vadovaujamoje frakcijoje, tiek valdančiojoje daugumoje apskritai. G. Landsbergio manymu, R. Karbauskio sprendimas grasinti trauktis iš valdančiosios daugumos galėjo būti paveiktas ir „socialdarbiečių“ kylančio nepasitenkinimo koalicijos parteriais „valstiečiais“. 

„Judėjimas valdančiųjų pusėje vyksta keletą paskutinių mėnesių, tam tikri bruzdesiai. Vienas kitas Seimo narys kurį laiką svarsto, kad yra pasirengę trauktis. Galbūt siedami su artėjančiais Seimo rinkimais, gal nepasitenkinimu diktatoriška tradicija. Tad Ramūno Karbauskio pasisakymas konsoliduoja jo paties frakciją (...) Tai savotiškas grasinimas saviškiams“, – svarstė politikas.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis po ketvirtadienio rytą deklaruotų premjero S. Skvernelio būgštavimų, kad, jam pralaimėjus rinkimus, gali keistis ir valdančioji dauguma, pareiškė, kad visai realus scenarijus, jog po gegužę vyksiančių Europos Parlamento ir prezidento rinkimų LVŽS paliks valdančiąją daugumą.

Pasak R. Karbauskio, konservatorių kandidatui laimėjus prezidento rinkimus, dirbti būtų sudėtinga dėl spaudimo. Esą rinkimuose jis aiškiai mato du konservatorių kandidatus į prezidentus – Ingridą Šimonytę ir Gitaną Nausėdą. Bet ir kiti kandidatai, sako R. Karbauskis, be S. Skvernelio, yra sąlyginai konservatorių.

Pasak LVŽS pirmininko, jis taip pat nenorėtų dirbti, esant nepalankiam visuomenės vertinimui. Pasak politiko, visuomenė yra „užgulta propaganda“ prieš valstiečius ir, jeigu rinkėjai tiki, kas jiems sakoma, – tegu sprendžia atiduodami balsą.

Skvernelio premjero pozicijai pasiūlytas V. Matijošaitis – grąža už plakatą Kaune

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio pasiūlytos kandidatūros į premjero postą, jam tapus prezidentu, yra mažiausiai „prisidirbusios“ vyriausybėje. Kita vertus, Kauno mero Visvaldo Matijošaičio pasiūlyta kandidatūra, pasak G. Landsbergio, yra premjero atsidėkojimas už Kauno mero pareikštą palaikymą S. Skverneliui prezidento rinkimuose.

TS-LKD lyderis taip pat stebisi, kodėl S. Skvernelis neįvardino susisiekimo ministro Roko Masiulio kandidatūros. Pasak G. Landsbergio, ministras Lietuvai gėdos tikrai nepadarytų. 

„Aš pridėčiau dar vieną pavardę prie šitų – tai Roko Masiulio. Čia paminėti žmonės, išskyrus V. Matijošaitį, – grąža už plakatą Kaune. Kitus galime vertinti kaip mažiausiai prisidirbusius, kuriuos visuomenė vertina kaip profesionalus. Yra vėl krypstama į profesionalų vyriausybę. Tai jeigu ieškome profesionalų vyriausybėje, tai man toks yra Rokas Masiulis (...) Jis Lietuvai gėdos nepadarytų“, – „Žinių radijui“ penktadienį sakė G. Landsbergis. 

Premjeras S. Skvernelis įvardino asmenis, kuriuos jis siūlytų užimti vyriausybės vadovo postą, jei pats būtų išrinktas prezidentu. Tarp S. Skvernelio įvardintų kandidatų – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, ūkio ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius bei Energetikos ministerijos vadovas Žygimantas Vaičiūnas. 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.