Lietuvoje

2015.06.17 11:21

Liepą į Vilnių planuojama perkelti keturias irakiečių šeimas

BNS2015.06.17 11:21

Liepos pradžioje į Lietuvą planuojama perkelti keturias nuo persekiojimo bėgančias irakiečių šeimas.

Liepos pradžioje į Lietuvą planuojama perkelti keturias nuo persekiojimo bėgančias irakiečių šeimas.

Perkėlimą inicijuojančio Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Užsieniečių integracijos programos vadovė Ilma Skuodienė BNS sakė, kad šiuo metu baigiamas derinti keturių krikščionių šeimų atvykimas. Jos turėtų apsigyventi Vilniaus mieste, jomis rūpinsis Vilniaus miesto parapijų bendruomenės.

Šioms šeimoms išlaikyti Vilniaus miesto bažnyčiose bus renkamos aukos, gyventojai kviečiami prisidėti ne tik pinigais, bet ir susitikti su pabėgėliais, kartu praleisti laisvalaikį, pasikviesti į svečius, padėti pažinti Vilnių, taip padedant susipažinti su šalies kultūra ir tradicijomis.

Atvykstančius irakiečius numatoma mokyti lietuvių kalbos, supažindinti su Lietuvos istorija.

Irake mažumą sudarančios krikščionių bendruomenės yra persekiojamos tokių ginkluotų grupuočių kaip džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“. Grupuotės dideliu mastu vykdo brutalius žmogaus teisių pažeidimus, rengia prieš civilius asmenis nukreiptus išpuolius, egzekucijas, žudymus, grobimus, žaginimus.

2014 metų žiemą į Lietuvą atvyko 40 taip pat persekiotų krikščionių iš Sirijos, jų priėmimu rūpinosi Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt