Lietuvoje

2019.05.02 18:14

Kauno tvirtovės parako sandėlius užliejo vanduo: kaltinimai skrieja „Kauno energijai“

Užlieti Kauno tvirtovei priklausantys, Šančiuose esantys, parako sandėliai. Kokia valstybės saugomam objektui padaryta žala – bus tikslinama, bet atlikę pirminę apžiūrą paveldosaugininkai neabejoja, kad ji didelė. Pradėtas tyrimas. Išsiaiškinus kaltuosius, jie turės atlyginti nuostolius.

Tik pernai sutvarkytuose Kauno tvirtovės parako sandėliuose jau vyko renginiai, planuoti kiti, bet planus teks keisti.

Objekto valdytojai svarsto, kad didelį kiekį vandens nuleido šilumos tinklus netoliese tvarkę „Kauno energijos“ darbininkai. 

„Tikrai buvo ne 100 ir ne 200 kubų, manyčiau, kad tūkstančiai kubų. Išbėgimo vietoj neatlaikė net senoji pralaida, ji sugriuvo ir toliau matosi, kad net betoniniai laikini tilteliai nunešti“, – sako  asociacijos „Kauno tvirtovė“ valdybos pirmininkas Robertas Juknevičius.

Parako sandėlis ir tik pernai atkastos autentiškos pralaidos atsidūrė po purvo ir šiukšlių sluoksniu.

„Šiaip tai čia galima sakyti vandalizmas, nes žmogus, jeigu nežinodamas kažkokį darbą daro, jis vis tiek turėtų pasiklausti, pasidomėti, kokios pasekmės gali būti“, – pasakoja „Kauno tvirtovės parko“ atstovas Alvydas Rimkus.

Vanduo ne tik suniokojo paveldą, bet ir atidengė po žemėmis buvusius daiktus. Paveldosaugininkai pradėjo tyrimą.

„Teiksime reikalavimus asmenims, kurie padarė žalą kultūros paveldo objektui atkurti pirminę būklę ir atlyginti kultūros paveldo objekto valdytojui atsiradusius nuostolius“, – teigia paveldosaugininkas Andrius Liakas. 

„Kauno energija“ neneigia iš vamzdynų išleidusi vandenį, tačiau kodėl jis kaip įprasta nesubėgo į drenažo sistemas, sako nežinantys. Svarstoma esą kaltos jų neprižiūrinčios įstaigos. 

Reportažą žiūrėkite nuo 01.52 min.

Žinios. Kauno tvirtovėje – užpilti parako sandėliai