Lietuvoje

2019.05.02 17:16

Kuo Valentinas Mazuronis žavi rinkėjus, o kuo – nelabai

LRT.lt2019.05.02 17:16

Kandidatą į prezidentus Valentiną Mazuronį potencialūs rinkėjai mato kaip gerai išmanantį užsienio politiką, bet menkai patrauklų ir nekokį lyderį. Taip parodė „Baltijos tyrimų“ atlikta gyventojų apklausa.

Vilniaus politikos analizės instituto ekspertai išanalizavo, kokias savybes kandidatams į prezidentus priskiria potencialūs kandidatai ir kokie tie kandidatai yra. Apklausti 1035 respondentai. Kandidatų portretai skelbiami pagal abėcėlę.

„Kandidato į prezidentus V. Mazuronio įvaizdis labai kontrastingas. Galbūt dėl to, kad kandidatas yra Europos Parlamento narys, jam priskiriamas užsienio politikos išmanymas, atstovavimas elitui ir gilesnės eurointegracijos siekimas.

Kita vertus, nemažai žmonių V. Mazuronį mato kaip prorusišką kandidatą. Nemaža dalis apklaustųjų šį politiką vertina kaip kandidatą, atstovaujantį paprastiems žmonėms. Apklaustųjų nuomone, mažiausiai kandidatui būdingos savybės – lyderystė, patrauklumas ir skaidrumas“, – teigiama Vilniaus politikos analizės instituto pranešime.

Pesimistiškesni – tik V. Tomaševskio rinkėjai

Dėl mažo respondentų – Valentino Mazuronio rėmėjų – skaičiaus statistiškai reikšmingų išvadų apie kandidato elektoratą daryti negalima, tačiau pastebimas vienas išskirtinis bruožas.

„V. Mazuronio respondento bruožas – nepasitenkinimas šeimos ir Lietuvos ekonomine situacija bei pačiu demokratijos veikimu Lietuvoje. V. Mazuronio elektoratas neigiamu Lietuvos ir savo šeimos ekonominės situacijos vertinimu nusileidžia tik dar pesimistiškesniam Valdemaro Tomaševskio elektoratui. Paradoksalu, tačiau rinkėjai nemano, kad kandidatas gerai išmano ekonomikos reikalus“, – rašoma pranešime.

V. Mazuronio elektorato antrieji pasirinkimai

Negalėdami balsuoti už V. Mazuronį, potencialūs kandidato savo balsus linkę padalyti S. Skverneliui (26 proc.), G. Nausėdai, M. Puidokui (po 16 proc.) ir A. Juozaičiui (15 proc.).

Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu „Baltijos tyrimai“ vasario 15 – 25 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą. Iš viso apklausti 1035 respondentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.