Lietuvoje

2019.05.02 15:20

Oro patrulių kaita: NATO karius iš Lenkijos keičia vengrai

Keturis mėnesius Baltijos šalių oro erdvę saugojusius Lenkijos karinių oro pajėgų karius keičia vengrai, misiją papildomai sustiprins Ispanijos kariai.

Šiauliuose bus dislokuota apie pustrečio šimto karių, jie patruliuos su 9 naikintuvais. Kariškių teigimu, misija papildomai stiprinama dėl Lietuvoje planuojamų pratybų.

Aviacijos bazėje Zokniuose keičiasi Baltijos šalių oro erdvę saugantys kontingentai. Ši rotacija jau 50-oji per Lietuvos 15 metų narystę Aljanse. 

Žinios. Prie Indijos artėjant grėsmingam ciklonui Feni, šalyje – masinė evakuacija

Misiją baigusi Lenkija - viena aktyviausių oro policijos misijoje dalyvaujančių šalių. Dabar ji simbolinį raktą perduoda ateinančius keturis mėnesius Baltijos oro erdvę saugosiančiam vengrų kontingentui.

„Užduotis pilotai įvykdė saugiai. Bet žinoma mūsų misijoje buvo ir labai įtemptų situacijų, kai laikėme sukryžiavę pirštus, kad tik pilotai su naikintuvais saugiai sugrįžtų“, – sakė lenkų junginio vadas.

Vengrija savo pajėgas saugoti Baltijos valstybių siunčia antrą kartą. Jie patruliuos su 4 naikintuvais „Gripen“. Papildomai misiją sustiprins Ispanijos kariai su 5 naikintuvais F-18.

Tai vieni moderniausių naikintuvų dislokuotų Šiauliuose. Jie turi 2 variklius, yra gerokai didesni ir galingesni. Iš viso Šiauliuose iki rudens bus dislokuota apie pustrečio šimto karių. 50-oji misija esą papildomai stiprinama kariais ir naikintuvais dėl būsimų pratybų.