Lietuvoje

2019.05.02 14:51

Nausėdą stebina valdančiųjų pareiškimai: nereikia mesti žaislų ir išeiti, jei veiksmas vyksta ne pagal tavo scenarijų

LRT.lt, BNS2019.05.02 14:51

„Premjeras Saulius Skvernelis visiškai be reikalo gąsdinasi, kad jam nesėkmingai pasirodžius prezidento rinkimuose, jis neteks ir vyriausybės vadovo posto“, – pranešime žiniasklaidai rašo kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda.

Anot ekonomisto, laimėjęs rinkimus jis siūlytų tęsti darbus premjero pozicijoje dabartiniam vyriausybės vadovui.

„Ne kartą sakiau – S. Skvernelis turi ūkiško žmogaus bruožų ir, tapęs prezidentu, aš siūlyčiau jam tęsti pradėtus darbus. Pažadų per šią rinkimų kampaniją premjeras pridalijo pakankamai daug, tad prezidento užduotis bus ne tik juos priminti, bet ir stebėti, kad jie būtų įgyvendinami, laikantis valstybės finansų tvarumo“, – teigia G. Nausėda.

Anot G. Nausėdos, žadėdamas augsiančias pajamas – pensijas, atlyginimus, socialines išmokas – premjeras vengia kalbėti apie resursus, iš ko tai bus daroma.

„Prezidento pareiga bus užtikrinti, kad nelygybės ir skurdo problemos būtų sprendžiamos didinant biudžetines pajams, o ne auginant valstybės skolą. Patirtis rodo, kad artėjant Seimo rinkimams tokių bandymų „papirkti“ rinkėjus tikimybė išauga“, – teigia G. Nausėda.

Ekonomisto nuomone, premjeras šiandien tebeturi pakankamą Seimo palaikymą, kad svarbūs valstybei tikslai būtų įgyvendinami.

„Todėl nei premjeras, nei jį į prezidentūrą delegavusi partija neturėtų iš anksto savęs graudinti, o Lietuvos žmonių šantažuoti mintimis apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos ir tariamą gerų darbų pabaigą. Čia ne smėlio dėžė – nereikia mesti žaislų ir išeiti, jei veiksmas vyksta ne pagal tavo scenarijų. Visi norime gero Lietuvai. Todėl visi turime pratintis dirbti drauge. Bet jei yra taip, kad S.Skvernelis iš tiesų nebenori dirbti premjero darbo ir įgyvendinti vyriausybės pažadų, tuomet matau ir kitų alternatyvų, kas galėtų galėtų imtis šios atsakomybės ir atlikti tai, kas pažadėta Lietuvos žmonėms“, – teigia G. Nausėda.

Po nesėkmingų rinkimų svarstytų apie pasitraukimą iš valdžios

Valdantieji „valstiečiai“ trauktųsi iš valdžios, jei pralaimėtų prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, ketvirtadienį netikėtai pareiškė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Jeigu iš tikrųjų konservatoriai turės savo prezidentą, o tai yra arba I. Šimonytė, arba G. Nausėda (mūsų įsitikinimu, tai yra tas pats, tai yra du konservatorių kandidatai) ir mes, pavyzdžiui, Europos Parlamento rinkimuose, kaip partija, nelaimime, gali būti, ir aš tą pasiūlysiu – pasitraukti iš valdančiosios koalicijos Valstiečių ir žaliųjų sąjungai“, – ketvirtadienį sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, rinkimus pralaimėjus partijos kandidatui Sauliui Skverneliui ir prezidentu išrinkus Ingridą Šimonytę arba Gitaną Nausėdą, konservatoriai sustiprintų įtaką politiniams procesams ir dar labiau padidintų spaudimą „valstiečiams“.

„Tai kam žaisti tą žaidimą? Kam pusantrų metų eiti prieš tautos valią, jei ji bus pareikšta rinkimuose? Pusantrų metų dirbti tokiomis sąlygomis, kaip dirbome dabar, kai yra visiška konfrontacija, yra trukdymas dirbti, priiminėti sprendimus, kai blokuojamos reformos – kam šitai tęsti?“ – svarstė „valstiečių“ vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.