Lietuvoje

2015.06.17 10:43

V. Uspaskichas teisme tikino nesuprantąs buhalterijos ir netvarkąs net asmeninės sąskaitos

BNS2015.06.17 10:43

Trečiadienį Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje parodymus davęs jos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas neigė savo kaltę. Jis tvirtino buhalterinės apskaitos nesuprantąs ir netvarkąs net asmeninės sąskaitos.

Trečiadienį Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje parodymus davęs jos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas neigė savo kaltę. Jis tvirtino buhalterinės apskaitos nesuprantąs ir netvarkąs net asmeninės sąskaitos.

„Šioje situacijoje man lieka tik priminti, kad prieš mane šioje byloje nelieka jokių įrodymų. (...) Visus man mestus kaltinimus prašau atmesti ir mane išteisinti“, – Apeliaciniame teisme sakė V. Uspaskichas.

Jis pakartojo, kad ikiteisminio tyrimo metu padarytos kratos jo namuose ir partijos būstinėje buvo neteisėtos. Taip pat politikas sakė nepasitikintis tais dokumentais, kurie buvo „pagaminti ar paimti“ kratų metu.

V. Uspaskichas teigė nedavęs nurodymų ir pats neklastojo dokumentų.

„Byloje pirmos instancijos (teisme) paties prokuroro konstatuota, kad aš neturėjau naudos iš jokios neteisėtos veiklos, – sakė jis. – Aš negaunu apskritai jokių pajamų iš partijos kasos, neturėjau jokios sutarties su partija ir savo pareigas ėjau tik visuomeniniais pagrindais.“

„Jūs galvojate, kad aš, būdamas verslininkas, dėl milijono litų pradėsiu „šūdeliauti“? Taip neskaniai, taip netikroviškai“, – pridūrė jis.

V. Uspaskicho teigimu, atlikta ekspertizė parodė, kad parašai po tiriamais dokumentais taip pat yra ne jo.

„Buhalterijos nesuprantu. Tai turi žinoti žmonės, kurie turi išsilavinimą. Net savo asmeninės banko sąskaitos netvarkau iki šiol“, – kalbėjo ne vieną verslo įmonę įkūręs ir valdęs politikas.

Taip pat jis kritikavo Apeliacinio teismo sprendimą iš pagrindinės „juodosios buhalterijos“ bylos išskirti Vitalijos Vonžutaitės bylą. Be to, V. Uspaskichas teigė nesuprantąs, kodėl Apeliacinis teismas neapklausia pagrindinė bylos liudytojos Nijolės Steponavičiūtės.

Prokuratūra yra skelbusi, kad 2004–2006 metais Darbo partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų (7,24 mln. eurų) pajamų ir apie 23 mln. (6,6 mln. eurų) išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

2013 metų liepą Vilniaus apygardos teismas už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V. Uspaskichui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, kartu nuteistai parlamentarei V. Vonžutaitei skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Seimo nariui Vytautui Gapšiui skirta 35 tūkst. litų (per 10 tūkst. eurų) bauda, buvusi partijos finansininkė Marina Liutkevičienė nuteista vienų metų laisvės atėmimo bausme.

Byla Darbo partijos atžvilgiu nutraukta teismui paskelbus, kad partija kaip juridinis asmuo veiklą baigė įvykdžius reorganizaciją.

Šis nuosprendis apskųstas Apeliaciniam teismui.

Nuosprendis įsigalioja tik po apeliacinės instancijos teismo sprendimo.