Lietuvoje

2019.05.02 11:44

Bilotaitė reikalauja įvertinti NMA vadovo atsakomybę dėl Gudelio laimėto viešojo pirkimo

LRT.lt2019.05.02 11:44

Seimo narė Agnė Bilotaitė ketvirtadienį kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį, prašydama įvertinti Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriaus Eriko Bėronto atsakomybę už viešųjų pirkimų konkursų, kuriuos laimėjo Dariaus Gudelio UAB  „Viešosios informacijos partneriai“, pažeidimus.

Šis Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) seniūno pavaduojos prašymas išplatintas LR Seimo kanceliarijos.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) visų trijų daugiau nei milijono vertės pirkimų procedūrose nustatė pažeidimų. VPT savo išvadoje konstatavo, kad vykdant šiuos pirkimus nebuvo užtikrintas skaidrumas, buvo pažeistos įstatymų nuostatos. 

„Iš pateiktos informacijos galima manyti, kad konkurso laimėtojui, verslininko D. Gudelio įmonei  „Viešosios informacijos partneriai“, buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti minėtus konkursus. Žiniasklaida taip pat skelbė, kad minėtas verslininkas ne kartą lankėsi Vyriausybės rūmuose ir galimai konsultavo Ministrą Pirmininką, kandidatą Prezidento rinkimuose Saulių Skvernelį. Situacija verčia daryti prielaidą, kad per viešuosius pirkimus galėjo būti sutarta atlyginti už paslaugas ir tame sudalyvavo NMA vadovas E. Bėrontas“, – samprotavo Seimo narė.

Parlamentarė primena, kad tai – nebe pirmas kartas, kai NMA vadovo pavardė minima kalbant apie galimus įstatymų pažeidimus ir korupciją. Pernai sausį buvęs žemės ūkio ministras B. Markauskas E. Bėrontą atleido iš pareigų. Nors NMA vadovas teismo sprendimu grąžintas į pareigas, visuomenėje kilusios abejonės dėl šio asmens tinkamumo vadovauti agentūrai nebuvo išsklaidytos.

„Prašau įvertinti E. Bėronto atsakomybę dėl minėtų viešųjų pirkimų konkursų pažeidimų, taip pat įvertinti jo tinkamumą toliau eiti NMA direktoriaus pareigas, kuriai keliami aukščiausi skaidrumo reikalavimai“, – pabrėžia A. Bilotaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.