Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.17 09:35

L. Graužinienė nepritaria tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui

ELTA 2015.06.17 09:35

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė teigia nepritarianti dviejų tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui.

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė teigia nepritarianti dviejų tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui.

Pasak Seimo vadovės, tam mūsų visuomenė dar nėra pasiruošusi.

„Aš esu tradicinės šeimos atstovas, bet noriu pasakyti, aš nesu prieš partnerystę, nes partnerystė – tai nėra vienos lyties santuokos. Partnerystė apibrėžia turtinius santykius. Prieš vienos lyties santuokas – taip, aš prieš. Manau, kad mūsų visuomenė tam nepasiruošusi, nepribrendusi ir tikrai per anksti apie tai kalbėti“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė politikė ir atkreipė dėmesį, kad partnerystės sąvoka yra žymiai platesnė.

Anot L. Graužinienės, jau šiuo metu Civiliniame kodekse reglamentuoti verslo partneriai, partneryste laikomi ir du kartu gyvenantys jauni, bet nesusituokę asmenys ar asmenys, padedantys vienas kitam auginti vaikus iš ankstesnės santuokos.

Seimo Pirmininkė pasigedo išsamesnio partnerystės išaiškinimo, nes esą dabar tai siejama tik su vienos lyties asmenų santuokomis.

„Civilinis kodeksas leidžia sudaryti įvairias turtines sutartis, tai turtinius klausimus galima įvairiai spręsti. (...) mano nuomone, visuomenė dar nepribrendusi prie vienos lyties santuokų pas mus Lietuvoje“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Dėl Seimo nuotaikų šiuo klausimu L. Graužinienė sakė, kad yra „įvairių nuomonių, bet dauguma Seimo vis dėlto yra už tradicinę šeimą“.

Tuo tarpu premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius yra informavęs, kad Teisingumo ministerijos projektas dėl partnerystės įteisinimo baigiamas derinti su Katalikų bažnyčia ir turėtų būti svarstomas vyriausybėje artimiausiu metu.

Teisingumo ministerija vyriausybėje yra pateikusi projektą, kuriuo partnerystę siūlo leisti tik tarp vyro ir moters. Seime yra liberalų ir socdemų įregistruotas alternatyvus įstatymo projektas, leidžiantis ir tos pačios, ir skirtingų lyčių partnerystę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi