Lietuvoje

2019.05.01 18:48

Buvusios vaikų sanatorijos „Pušelė“ darbuotojai skundžiasi: žadėjo įdarbinti

Buvusios vaikų sanatorijos „Pušelė“ durys Naujuosiuose Valkininkuose po įvykusio nuomos konkurso lieka uždarytos. Konkurso rezultatai apskųsti teismui, nuomos sutartis tarp Varėnos savivaldybės ir investuotojo,  planavusio įkurti senjorų globos namus, sustabdyta.

Tikėtasi, kad naujas investuotojas pavasarį pradės veiklą ir sukurs regione taip trūkstamų darbo vietų. Buvę „Pušelės“ darbuotojai, gavę iš naujųjų investuotojų pažadą, kad pirmiausia bus stengiamasi įdarbinti juos, vis dar viliasi, kad teismai neužsitęs.

Buvusios vaikų „Pušelės“ sanatorijos darbuotojos lanko skaitmeninio raštingumo kursus. Prieš pusantrų metų uždarius sanatoriją jos liko be darbo.

Darbo pagal specialybę Valkininkuose ir Varėnoje nėra, jaunesnės kolegės nepabūgo pirmyn ir atgal sukarti 120 kilometrų ir įsidarbino Vilniaus sveikatos įstaigose. 

„Atidirbau 41 metus ir teko išeiti iš darbo, išmetė, aš galiu ir taip pasakyt, labai skaudu, prieš pensiją, mes verkėm, visos tokios moterys 50-60 metų likti be darbo likus keliems metams iki pensijos“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja Albina Kryžanova, buvusi „Pušelės“ sanatorijos darbuotoja.

„Darbų nėra, Valkininkuose dar lentpūvė yra, urėdija irgi sumažinta, panikinta, tai tokie palaikiai darbai – tai miško sodinimas, tai sezoniniai yra, labai sudėtinga“, – teigia Danutė Blažulionienė, Valkininkų bendruomenės pirmininkė.

Buvusią vaikų sanatoriją išsinuomojo viešoji įstaiga–senjorų globos namai „Pušelė“. Keturi iki tol buvę nuomos konkursai neįvyko. Dabar nuomos sutartis tarp Varėnos savivaldybės ir naujo investuotojo įstrigo teisme. 

„Mums iš tikrųjų neturi didelės reikšmės – viena, antra ar trečia institucija ateis, savininkas vystyti veiklos. Mums svarbiausia, kad būtų sukurtos darbo vietos, kad pastatų nereikėtų mums išlaikyti“, – teigia Algis Kašėta, Varėnos meras.

Tuštiems pastatams išlaikyti savivaldybė išleidžia tūkstančius eurų. Sanatorijoje valstybės saugoma žymioji menininkų Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės sieninės tapybos freska – jai apsaugoti įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Naujasis investuotojas per dvejus metus žadėjo įdarbinti apie 100 darbuotojų. 

„Kad būtų patraukliau, mes 10 metų atleidome nuo žemės mokesčio ir sąlygose buvo numatyta simbolinis 1 euras už pastatus. Tai čia viena iš razinų, kad pritraukti investuotojus, kad sąlygos būtų palankios“, – tikina meras.

„Žadėjo įdarbinti tikrai, apie 100 darbuotojų per kelis metus, iš pradžių 20, nes apie 40 vietų iš pradžių žadėjo, pažadas buvo, kad pradės nuo mūsų, čia dirbusių ir gyvenančių, o paskui jeigu trūks, tai iš aplinkinių vietų“, – sako Palmira Glėbienė, buvusi „Pušelės“ sanatorijos darbuotoja.

Numatyta, kad „Pušelės“ senjorų globos namuose stacionarias socialines paslaugas galės gauti apie 200 žmonių. Senjorų globos namų steigėjai situacijos dėl užsisukusio teismo proceso nekomentavo, tačiau patikino planų neatsisakantys, tik jie nukeliami ateičiai. 

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS žinių reportaže.

Žinios. Tarptautinė darbo diena: „Ateiname savo teisių!“