Lietuvoje

2019.04.30 21:02

Išskirtiniame restorane netoli Čikagos dirbantys lietuviai: yra tik viena bulvių rūšis, kuri tinka cepelinams

LRT.lt2019.04.30 21:02

LRT RADIJO žurnalistai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė tęsia savo kelionę Čikagoje, kur domisi, kaip gyvena čia įsikūrę lietuviai. Koks gyvenimas verda didžiausiame lietuviškame restorane „Kunigaikščių užeiga“? Apie tai pasakoja savininkai Laura ir Andrius Bučai.

Verslininkai visai neseniai nusprendė savo restoraną iš Čikagos centro perkelti šiek tiek toliau – į Lemontą, kur įsikūrusi didžiausia lietuvių bendruomenė.

„Senąjį restoraną atidarėme prieš 15 metų. Per tuos metus pasikeitė demografija – dauguma atsikraustė čia, į pietinius rajonus. Tai viena iš didžiausių priežaščių, kodėl nusprendė persikraustyti“, – sako L. Bučė.

„Kunigaikščių užeiga“ jau gyvuoja 14 metų. A. Bučas LRT RADIJO žurnalistams teigė, kad viskas prasidėjo nuo parduotuvėlės, knygų ir muzikos.

„Pagrindinius lietuviškus patiekalus daro lietuvės, bet įdarbiname visus. Turime ir moterį iš Ukrainos, moldavę ir ispaną“, – apie darbuotojus pasakoja restorano savininkas.

Tiesa, L. Bučė žurnalistams atskleidė, kad tradiciniai cepelinai gaminami tik iš vienos bulvių rūšies, kuri tinka cepelinams. Aidaho bulvės – slaptasis šių patiekalų ingridientas.

Pokalbis su didžiausiame lietuviškame restorane netoli Čikagos dirbančiais lietuviais – reportaže:

Du kartus Lietuvą apkeliavę LRT RADIJO žurnalistai R. Kupetytė ir E. Kubilius šį kartą ieškoti lietuviškų istorijų leidžiasi į Čikagą. Tai viena iš LRT projekto „Keturi milijonai“, skirto Pasaulio lietuvių metams, kelionių.

Kelionės įspūdžius nuo balandžio 29 d. visa savaitę žurnalistai kiekvieną dieną pasakos LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“, naujienų portale LRT.LT ir LRT Facebooko paskyroje.

Vėliau kitų LRT žurnalistų laukia kelionės į Airiją, Jungtinę Karalystę ir Norvegiją. Kokia išeivių kasdienybė? Ar seka gyvenimą Lietuvoje? Galiausiai, ar susimąsto kada apie grįžimą namo? Tai tik keli klausimai, kuriuos žurnalistai užduos svetur gyvenantiems tautiečiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.