Lietuvoje

2019.04.30 16:14

Kaune – savivaldybės ir gyventojų nesutarimai dėl gatvės Nemuno krantinėje Šančiuose

Antradienį Kauno miesto savivaldybėje rengiamas paplūdimio projekto Nemuno krantinėje Žemuosiuose Šančiuose pristatymas. Siūlymas upės krantą urbanizuoti bei jame nutiesti gatvę sukėlė dalies vietos gyventojų pasipiktinimą.

Savivaldybė teigia, kad paplūdimio šioje vietoje pageidavo patys Šančių gyventojai ir kelias reikalingas iki jo privažiuoti.

„Yra gauti Šančių bendruomenės prašymai jau prieš kelerius metus, mes pradėjome rengti projektinius pasiūlymus dėl pliažo įrengimo. (...) Viską sudedame į vieną vietą ir sakome: urbanizuojame visą šią vietą“, – žurnalistams antradienį sakė savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Tačiau Šančių gyventojai nerimauja, kad nutiesus gatvę, bus sunaikintas natūralus, gamtos apsuptas upės krantas, kurį šiuo metu galima pasiekti dviračių taku.

Viena iš savivaldybės planams besipriešinančių kauniečių Elena Vanagaitė BNS sakė, kad anksčiau derinant planus įrengti paplūdimį, apie jokį kelią nekalbėta.

„Prieš metus svarstytas mūsų pateiktas pliažo projektas, kuriame atsispindėjo tam tikri sprendiniai, mes išsakėme savo nuomonę ir gatvės ten nebuvo jokios. Dabar gi naujos gatvės pasiūlymas labai nustebino ne tik Šančių gyventojus, bet ir visus miestiečius, kurie pamėgo šią vietą“, – sakė ji.

„Iš Kauno yra pavagiama dar viena rekreacinė zona“, – kalbėjo kaunietė.

V. Šiliausko teigimu, minėtoje zonoje yra nelegaliai užtvertų sklypų, be to, teritorijos netvarkant, ją greičiausiai reikėtų perleisti Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT).

„Mes sprendžiame bendrai problemą: tai užgrobtų sklypų klausimas. Dar vienas dalykas, kad jeigu to kelio tenai nedarome, yra klausimas, ką tenai darome. Greičiausiai jeigu nerandame sprendimo būdo, atiduodame tą žemę NŽT ir ji formuos tenai sklypus, darys užstatymą“, – sakė jis.

Pasak administracijos vadovo, planuojamas tiesti kelias yra maždaug šešių metrų pločio ir bus riboto eismo, jis atsiras vietoje žvyrkelio.

„Tas naujas kelias tarnautų atvykti į pliažą, mokyklą“, – teigė jis.

Antradienio vakarą kauniečiai su siūlymais galės susipažinti savivaldybėje vyksiančiame viešame svarstyme. Pasak V. Šiliausko, galutinis sprendimas bus priimtas tik išklausius pastabas projektiniams pasiūlymams.

E. Vanagaitė sako, jog kelią į paplūdimį būtų galima įrengti iš natūralių medžiagų arba judėjimo problemas spręsti platinant dviračių taką bei ragina automobilių srautų problemas Šančiuose spręsti kompleksiškai.

„Negalima spręsti fragmentuotai šios problemos, turi darytis visas Šančių detalusis planas, mes turime matyti, kaip tie srautai. Dabar įkirpo vieną gabaliuką, įdėjo ir sako, kad mus išgelbės. Mūsų nereikia gelbėti, mums yra gerai taip, kaip yra – ir ne tik mums, bet visam Kauno miestui“, – įsitikinusi ji.

Kauno savivaldybės opozicija reikalauja projektą stabdyti. Į Kauno merą pirmadienį kreipėsi konservatorių frakcijos atstovė Jurgita Šiugždinienė, ragindama suspenduoti Nemuno Žemųjų Šančių krantinės rekonstrukcijos darbus. 

Vietos gyventojai taip pat yra parengę peticiją prieš parengtą rekonstrukcijos projektą. E. Vanagaitės žiniomis, šiuo metu surinkta 5 tūkst. parašų.

Savivaldybė skelbia, kad prie upės tarp Kranto 13-osios ir M. Sederavičiaus gatvių planuojama įrengti rekreacinę zoną.

Paplūdimyje numatytos tinklinio aikštelės, vaikų žaidimų zona.

Pasak savivaldybės, gatvė šioje vietoje suplanuota nuo seno.