Lietuvoje

2019.04.30 13:38

Vyriausybė: rinkliava už e. rezidento statusą kainuos 90 eurų

atnaujinta 18.07

Nuo sausio užsieniečiams galint gauti elektroninio rezidento statusą, leisiantį jiems Lietuvoje naudotis elektroninėmis paslaugomis, Vyriausybė trečiadienį nustatė 90 eurų valstybės rinkliavą už prašymo priėmimą ir e. atpažinties priemonės išdavimą.

„Šiuo metu nėra skaičiavimų, kiek dėl šios rinkliavos bus surinkta papildomų lėšų į valstybės biudžetą. Tikėtina, kad plečiant nuotoliniu būdu teikiamų paslaugų pasiūlą, didinant jų naudojimo patogumą, didės e. rezidento statuso siekiančių asmenų skaičius“, – nurodo Vyriausybės kanceliarija.

Pasak ministerijos, apskaičiuojant rinkliavos dydį, atsižvelgta į Migracijos departamento darbuotojų, dalyvaujančių procese, dviejų valandų darbo užmokestį, taip pat įrangos nuomos išlaidas, pašto paslaugų įkainį ir kita. Numatoma e. atpažinties priemonės vieneto kaina – maždaug 46-54,5 euro (su PVM).

Seimas pernai liepą priėmė pataisas, įteisinančias galimybę užsieniečiams gauti e. rezidento statusą. Toks statusas leis jiems elektroniniu būdu steigti įmones, atidaryti sąskaitas banke ar deklaruoti mokesčius.

Tokio statuso negaus asmenys, jeigu kuri nors valstybė yra įtraukusi į Šengeno informacinę sistemą įspėjimą dėl jo neįsileidimo. Taip pat jeigu asmuo yra įtrauktas į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, nacionalinį sąrašą.

E. rezidento statusą nuo 2014 metų yra įteisinusi Estija.