Lietuvoje

2019.04.30 11:02

Lietuvių krovinių pervežimo verslas Čikagoje: vilkikus vairuoja ir moterys

LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius tęsia savo kelionę, skirtą Pasaulio lietuvių metams, ir domisi lietuvių krovinių pervežimo verslu Čikagoje.

Kaip teigia E. Kubilius, krovinių pervežimas yra didelė transporto srities šaka Amerikoje, kuriai skiriama daug dėmesio. Anot jo, daug amerikiečių ir Čikagoje gyvenančių imigrantų vairuoja vilkikus bei pervežinėja krovinius, o geresnėse įmonėse dirbantys vilkikų vairuotojai uždirba ypač daug. 

Krovinių pervežimo įmonės „GP Transco“ generalinis direktorius Dominykas Zastarskis LRT RADIJO žurnalistams pasakoja, kad jo įkurta įmonė yra viena labiausiai klestinčių krovinių pervežimo kompanijų visoje Amerikoje. Pasak jo, Jungtinėse Amerikos Valstijose vilkikus vairuoja ir moterys.

Čikagoje krovinių pervežimo įmonę turintis lietuvis sako, kad dirbant su lietuviais ir amerikiečiais kyla problemų dėl anglų kalbos barjero.

„Specialiai ieškome daugiau amerikiečių. Jeigu nori pereiti į didesnę rinką, tai vien su lietuviais neapsiribosi. Kai yra per daug lietuvių, tai atsiranda toks kultūrinis dalykas, kai svetimšaliams ir amerikiečiams yra sunkiau, tai mes stengiamės lietuvių kalbą kuo mažiau vartoti. Ne visiems tai patinka ir gerai sekasi, be po truputį stengiamės“, – pasakoja D. Zastarskis.

Plačiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Projektas „Keturi milijonai“: lietuvių verslas ir lietuvybės puoselėjimas