Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.29 18:41

Jauniausias Lietuvos meras – apie iššūkius vadovo kėdėje, Tauragės ateitį ir žinutę jaunimui

Kovo 21-ąją dieną, pasirašyta Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių koalicijos sutartis. Dėl valdančiosios daugumos sudarymo Tauragėje sutarė trys partijos: Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Naująją Tauragės valdančiąją daugumą sudaro 12 minėtų partijų tarybos narių ir tiesiogiai išrinktas meras liberalas Dovydas Kaminskas, kuris yra jauniausias miesto vadovas Lietuvoje.

Viešėdamas LIETUVOS TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ D. Kaminskas sako besidžiaugiantis tapęs rajono vadovu, tai nauja ir iššūkių pareikalausianti patirtis.

„Galima suprati, jog atstovauju rajoną, kad ir dabar televizijos studijoje, kalbu ir atstovauju ne tik save, bet ir visą rajoną. Žinoma, atsakomybė yra nemaža, bet manau susitvarkysiu. Keturis metus mačiau kaip dirba meras, tikslus žinau, problemos aiškios, su komanda iškelti uždaviniai ambicingi, tai viskas yra gerai. Jei anksčiau buvau tas, kuris sėdėjo dešinėje ir įgyvendina visas idėjas, kurias sugalvoja meras ar tarybos narys, tai šiandien dienai viskas keičiasi į strateginį lygmenį, kur pats generuosi daugiau idėjų ir bandysi jas įgyvendinti“, – sakė jauniausias šalies meras Dovydas Kaminskas.

Anot Tauragės vadovo, jis daug dėmesio ketina skirti miesto kultūros gyvenimo plėtojimui.

„Jei žiūrėti plačiau, tai mums svarbu gyvenimo kokybė, kuri dažniausiai atsiremia į tą kultūrą, laisvalaikį, kurį tu praleidi po darbo. Yra biudžeto eilutės, kurios skiriamos kultūrai, yra biudžeto eilutės, kurios skiriamos asfaltui. Pastarajam daugiau skiriama iš vyriausybės programų, o mūsų tikslas, kad būtų pinigai skaidriai ir efektyviai įveiklinti. Tačiau, žinoma, turėtume savo didelį dėmesį akcentuoti kultūrai“, – sakė Tauragės meras.

D. Kaminsko teigimu, daug dėmesio bus skiriama ir jaunimui, jo pritraukimui į rajoną. Pats meras turi ir asmeninės patirtie, kuomet palikęs Tauragę po kurio laiko nusprendė į ją grįžti ir kurti, gyventi būtent šiame mieste.

„Reikia sugriauti tam tikrus mitus, nes aš irgi išvažiavau iš Tauragės, galvodamas, kad gal negrįšiu, tačiau kai grįžti, pažiūri privalumus, supranti, kad tie mitai nėra tiesa. Tikrai galime atrasti save ir Tauragėje, kas sugrįžta ir ieško galimybių, tikrai gali tą padaryti, o vietos valdžiai yra darbas padaryti miestą patrauklų grįžtančiam jaunimui“, – sakė Tauragės meras.

Visą pokalbį su Tauragės meru žiūrėkite „Laba diena, Lietuva“ reportaže

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi