Lietuvoje

2019.04.29 17:00

Kas į prezidentus rinks Vytenį Andriukaitį ir už ką

LRT.lt2019.04.29 17:00

Kandidatą į prezidentus Vytenį Povilą Andriukaitį potencialūs jo rinkėjai mato kaip išmanantį užsienio politiką ir profesionalų, bet nepatrauklų ir stokojantį lyderystės. Taip rodo Lietuvos gyventojų apklausa.

Vilniaus politikos analizės instituto ekspertai išanalizavo kandidatams į prezidentus rinkėjų priskiriamas savybes ir standartinio konkretaus kandidato rinkėjo portretą. Analizės rezultatus institutas pradėjo viešinti pagal abėcėlę, tad pirmasis – V. P. Andriukaitis.

Dažniausiai V. P. Andriukaičiui žmonių priskiriamos savybės – užsienio politikos išmanymas, profesionalumas ir europinė orientacija. Rečiausiai kandidatui priskiriamos savybės – patrauklumas, geros lyderystės ir gebėjimo vienyti savybės.

Pagrindinis V. P. Andriukaičio elektoratas – vyresni nei 50 metų respondentai, vienam šeimos nariui 300–600 eurų gaunantys respondentai. Šio kandidato rinkėjai, lyginant su kitų kandidatų elektoratu, gerai išmano politikos klausimus. Jie vidutiniškai dažniau nei likusių kandidatų elektoratas domisi politika, gerai vertina savo politikos išmanymą bei geba atsakyti į kontrolinius klausimus politikos tema.

Jei neturėtų galimybės balsuoti už Andriukaitį, šio kandidato rinkėjai beveik lygiomis (23–25 proc.) dalimis balsuotų už Valentiną Mazuronį, Arvydą Juozaitį ir Gitaną Nausėdą. Kitiems dviem rinkiminių reitingų lyderiams Sauliui Skverneliui ir Ingridai Šimonytei tektų, atitinkamai, 15,9 proc. ir 5,6 proc. Andriukaičio elektorato balsų.

Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu „Baltijos tyrimai“ vasario 15–25 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą. Viso apklausti 1035 respondentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt