Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.18 10:13

„Mokslo ekspresas“: kaip mokslas padeda valstybei išvengti krizių ar net pasaulio pabaigos

2013.01.18 10:13

Naujausios pasaulio mokslo bei technologijų tendencijos ir Lietuvos mokslininkų pasiekimai, sprendžiant aktualias visuomenės problemas. Kaip mūsų civilizacijai kylančias grėsmes padėdavo ir dabar padeda įveikti suvienytos geriausių pasaulio protų pajėgos?  

Naujausios pasaulio mokslo bei technologijų tendencijos ir Lietuvos mokslininkų pasiekimai, sprendžiant aktualias visuomenės problemas. Kaip mūsų civilizacijai kylančias grėsmes padėdavo ir dabar padeda įveikti suvienytos geriausių pasaulio protų pajėgos? Tai temos, kurias gvildens nauja laida „Mokslo ekspresas“. Ją nuo šio sekmadienio pradeda rodyti LRT televizija.

Laidos autorius – biologijos mokslų daktaras Rolandas Maskoliūnas, žinomas mokslo populiarinimo laidų kūrėjas. Pasak R. Maskoliūno, „Mokslo ekspresas“ pasakos apie tai, kaip Lietuva ir kitos šalys mėgina įveikti XXI amžiaus iššūkius, pasinaudodamos specialiu instrumentu – nacionalinėmis mokslo programomis, ir kaip naujos idėjos bei kūrybingai pritaikytos žinios ne kartą padėjo įveikti pavojingas krizes arba užtikrino valstybių išlikimą ir klestėjimą.

„Šįkart pasaulio pabaiga praėjo pro šalį, bet įvairūs pavojai valstybėms ar jų grupėms – net pačiai civilizacijai išlieka. Ir angelai čia nepadės, – juokiasi R. Maskoliūnas. – Pasauliui gresia naujos ligų epidemijos, klimato kaitos pažadintos stichijos. Daugely šalių trūksta geriamojo vandens ir maisto, žūtbūt reikia naujų energijos šaltinių. Europos Sąjunga ieško būdų išspręsti visuomenės senėjimo ir storėjimo problemą, atsispirti imigracijai, mąsto apie šalis vienijančią bendrą Europos atminties kultūrą, be kurios šis valstybių darinys anksčiau ar vėliau gali subyrėti. Šios ir daug kitų problemų kelia socialines įtampas, gresia konfliktais ar net karais. Kas gali patarti, ką daryti?“ – apie tai sužinosite „Mokslo eksprese“.

Koncentruota informacija iš patikimų šaltinių – naujoje laidoje „Mokslo ekspresas” sekmadienį 18.15 val. per LRT televiziją. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi