Lietuvoje

2019.04.29 12:03

Pasaulio lietuvių centras Lemonte: nuo cepelinų iki kirpyklų

LRT.lt 2019.04.29 12:03

LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius pradeda savo kelionę Čikagoje ir lankosi Lemonte, Čikagos priemiestyje, kur gyvena daugiausia lietuvių.

Anot R. Kupetytės, pagrindinė vieta, kurioje renkasi Amerikos lietuviai, yra Pasaulio lietuvių centras Lemonte. „Lietuvių, kurie į Ameriką atkeliavo XIX a. pabaigoje, nepagausi, bet tų, kurie traukėsi Antrojo pasaulinio karo metais, labai daug“, – LRT RADIJUI sako R. Kupetytė.

„Įspūdis šokiruojantis. Atsidūręs Pasaulio lietuvių centre jautiesi kaip dideliame prekybos centre. Čia gali gauti zrazų, barščių, cepelinų, apsilankyti mišiose, nueiti į sporto klubą, dailės galeriją ir įvairias kitas erdves. Čia lietuvių yra labai daug. Net ir nepaisant to, jog lietuviai Čikagos apylinkėse gyvena dešimtmečius, jie vis tiek kalba lietuviškai“, – įspūdžiais dalijasi E. Kubilius.

Pasaulio lietuvių centro valdybos pirmininko Linu Gylo ir centro direktoriaus Artūru Žilio teigimu, Pasaulio lietuvių centre galima gauti visas reikalingas paslaugas: „Jei tu nori apsikirpti pas lietuvius, gauti draudimą, nueiti į mišias, sportuoti, aplankyti meno parodas ar koncertus, tai čia viską galima gauti ir net nereikia amerikiečių paslaugų.“

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Projektas „Keturi milijonai“