Lietuvoje

2019.04.28 21:00

Kviečia pasižvalgyti po Pasaulio lietuvių centrą Čikagoje: kasmet aplanko šimtai tūkstančių tautiečių

LRT.lt2019.04.28 21:00

LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius kviečia pasivaikščioti po Pasaulio lietuvių centrą Lemonte, Čikagos priemiestyje.

Pasaulio lietuvių centre įsikūrusi ir mokykla, ir bažnyčia, ir net 38 įvairios ne pelno siekiančios organizacijos. Taip pat dvi futbolo aikštės, muziejus bei kitos erdvės.

Šalia centro pastatytas ir nedidelis kryžių kalnelis „Kryžkalnis“, simbolizuojantis Šiauliuose įsikūrusį tikrąjį Kryžių kalną. Kryžių kalnelyje – daugiau nei 70 įvairiausių kryžių.

Pagrindinis pastatas – 14 tūkst. kvadratinių metrų dydžio, o visas centro plotas užima net 8 hektarus. Čia kiekvieną sekmadienį mišias aukoja iš Lietuvos atvykstantis kunigas, o pasak organizacijos atstovų, jose kiekvieną savaitę apsilanko šimtai žmonių.

„Jei uždarysime bažnyčios duris, pasijusime taip, lyg esame gimtinėje: visi čia kalba lietuviškai“, – pasakoja centro direktorius.

Kaip teigia centro atstovai, čia kasmet apsilanko per 200 tūkst. lietuvių kilmės žmonių, dar tiek pat – kitų tautybių lankytojų.

Pokalbis su pasaulio lietuvių centro vadybos pirmininku Linu Gylu ir centro direktoriumi Artūru Žiliu – reportaže:

Du kartus Lietuvą apkeliavę LRT RADIJO žurnalistai R. Kupetytė ir E. Kubilius šį kartą ieškoti lietuviškų istorijų leidžiasi į Čikagą. Tai viena iš LRT projekto „Keturi milijonai“, skirto Pasaulio lietuvių metams, kelionių.

Kelionės įspūdžius nuo balandžio 29 d. visa savaitę žurnalistai kiekvieną dieną pasakos LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai”, naujienų portale LRT.LT ir LRT Facebooko paskyroje.

Vėliau kitų LRT žurnalistų laukia kelionės į Airiją, Jungtinę Karalystę ir Norvegiją. Kokia išeivių kasdienybė? Ar seka gyvenimą Lietuvoje? Galiausiai, ar susimąsto kada apie grįžimą namo? Tai tik keli klausimai, kuriuos žurnalistai užduos svetur gyvenantiems tautiečiams.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt