Lietuvoje

2019.04.28 18:02

Seimas svarstys galimybę įteisinti mokymą namie: numatomi saugikliai

Milena Andrukaitytė, BNS2019.04.28 18:02

Seimas svarstys galimybę įteisinti vaikų mokymą namie, kartu būtų nustatomi saugikliai.

Parlamentas šią savaitę po pateikimo pritarė Švietimo įstatymo pataisoms dėl mokymo namie sąlygų, projektui paprašyta Vyriausybės išvados. Jį svarstyti Seime planuojama gegužės pabaigoje. 

Mokymas namie turėtų vykti pagal bendrąsias ugdymo programas, tėvai turėtų pasirašyti sutartį su mokykla. Mokykla turėtų patikrinti ugdymo šeimoje sąlygas, prižiūrėtų procesą, aprūpintų mokymo priemonėmis, vertintų vaiko pažangą. 

Numatyta, kad mokymas namie būtų įteisintas nuo kitų mokslo metų.

„Viena didžiausių demokratinio pasaulio dovanų yra galimybė rinktis. Ir mes sudarome tą galimybę rinktis, tikime, kad Lietuvos tėvai galvoja apie savo vaikus ir, matyt, be reikalo savo atžalų neleis ten, kur jiems bus negerai“, – sakė pataisas pristatęs Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša.

Konservatorius Mykolas Majauskas abejojo siūlymu teigdamas, kad „mokymas namuose gali tapti priedanga vaikams piršti visokias antimoksliškas, pedagogų nepatikrintas pseudotiesas ar pseudomokslą“.

Seimo komiteto vadovas E. Jovaiša teigė, kad „vardan kokybės, kad mūsų moksleiviai gautų tinkamą išsilavinimą yra numatyta dirbti pagal bendrojo ugdymo programas“.

Jis pažymėjo, kad komiteto narių teikiamos pataisos yra suderintos su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.