Lietuvoje

2019.04.28 14:46

Vyriausybė rengiasi suteikti specialų statusą Europos humanitariniam universitetui

Vyriausybė rengiasi suteikti specialių statusą Vilniuje veikiančiam baltarusiškam Europos humanitariniam universitetui (EHU)

Užsienio reikalų ministerija (URM) registravo projektą, kad aukštoji mokykla būtų pripažinta kaip veikianti egzilio sąlygomis dėl politinių priežasčių.

Šis statusas užtikrina universiteto veiklos tęstinumą, leidus jam nustatyti kitokius studijų kokybės vertinimo kriterijus, nei kitoms aukštosioms mokykloms.

Dėl neigiamo ekspertų vertinimo EHU buvo kilusi grėsmė nutraukti veiklą.

URM registruoto projekto lydraštyje rašoma, kad Lietuva visokeriopai remia universitetą, siekdama „prisidėti prie demokratiškos Baltarusijos visuomenės kūrimo, kritiškai mąstančių, kūrybingų ir atsakingų asmenybių ugdymo ir Rytų kaimynystės regiono ryšių su Europos Sąjunga stiprinimo“.

Balandžio pradžioje švietimo ministras Algirdas Monkevičius išdavė naują leidimą aukštajai mokyklai veikti.

EHU žada 2019 metais priimti studentų į devynias studijų programas.

Grėsmė uždaryti universitetą kilo po neigiamo Studijų kokybės vertinimo centro įvertinimo. 2017 metų pabaigoje pateiktoje ataskaitoje neigiamai įvertintas EHU strateginis valdymas bei mokslo ar meno veikla.

EHU yra privatus 1992 metais Minske įsteigtas ir vėliau Baltarusijos valdžios uždarytas universitetas. Prieš 15 metų aukštoji mokykla priėmė Lietuvos Vyriausybės kvietimą ir persikėlė į Vilnių.

Nuo EHU įkūrimo jį baigė daugiau nei 3 tūkst. absolventų, iš jų daugiau kaip 2 tūkst. diplomas buvo įteiktas jau Vilniuje.

Pagrindiniai universiteto finansiniai rėmėjai yra Europos Komisija, Švedijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūra SIDA ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.