Lietuvoje

2019.04.28 10:44

Lietuva skirs 100 tūkst. eurų humanitarinei paramai Venesuelai

Saulius Jakučionis, BNS2019.04.28 10:44

Lietuva skirs 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai krizės kamuojamai Venesuelai.

Šią savaitę Vyriausybė nusprendė išskirti šią sumą iš valstybės rezervo.

Pagalba bus teikiama per Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų Federaciją (IFRC), teigiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) BNS pateiktame atsakyme.

Ji yra vienintelė organizacija, kuriai 2019 metų kovo pabaigoje Venesuelos valdžia suteikė leidimą įvežti humanitarinę pagalbą į šalį.

Jokiai kitai organizacijai to padaryti neleidžiama, prezidento Nicolas Maduro valdžiai baiminantis, jog humanitariniai kroviniai tėra dingstis Jungtinėms Valstijoms pradėti invaziją į Venesuelą.

Balandžio pradžioje IFRC paskelbė 50 mln. Šveicarijos frankų (43,8 mln. eurų) dydžio humanitarinės pagalbos Venesuelos žmonėms planą, o po keliolikos dienų kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį su paramos prašymu.

„URM nuomone, lėšų skyrimas IFRC tiesiogiai prisidės prie medicininės pagalbos ir sveikatos paslaugų teikimo Venesuelos žmonėms, konkrečias Lietuvos skirtų pinigų panaudojimo sritis nustatytų IFRC“, – teigiama URM atsakyme.

Ministerijos duomenimis, IFRC užtikrina galimybę Venesuelos Raudonajam Kryžiui išlaikyti aštuonias ligonines ir 33 klinikas šalyje.

Venesuela išgyvena jau jau ilgiau kaip ketverius metus besitęsiančią recesiją. Čia stinga būtiniausių dalykų, tokių kaip maisto produktai ar vaistai, šalyje reguliariai dingsta elektra.

Jungtinės Tautos sako, kad ketvirtadaliui iš 30 mln. šios šalies gyventojų skubiai reikalinga pagalba.

Venesueloje šiuo metu vyksta konfliktas dėl valdžios. Ją siekia išsaugoti N. Maduro, prieš kelis mėnesius šalies prezidentu pasiskelbus opozicijos lyderiui Juanui Guaido.

Jis mėgina priversti N. Maduro atsistatydinti, kad būtų galima sudaryti pereinamojo laikotarpio vyriausybę, o tada organizuoti naujus prezidento rinkimus.

Lietuva šiame ginče remia J. Guaido.

Populiariausi

Vaikai
COVID-19 TRUMPAI 7

Lietuvoje

2021.03.01 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkiai plečiasi pramonės įmonėse, nauji atvejai – darželiuose bei menų mokyklose

243 nauji atvejai, mirė 7 žmonės; atnaujinta 11.27
7
Gitanas Nausėda apsilankė vakcinavimo centre Kaune
9

Lietuvoje

2021.03.01 12:40

Nausėda apie skiepijimo tempus: antrą metų ketvirtį per dieną galėsime vakcinuoti ir po 30–35 tūkst. žmonių

prezidentas sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZenecos“ vakcina; atnaujinta 14.23
9