Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.16 09:54

JAV ekspertai jau vertino, kokią ginkluotę Lietuvoje dislokuoti

BNS 2015.06.16 09:54

Šiuo metu vyksta intensyvus pasirengimas dislokuoti JAV sunkiąją ginkluotę Lietuvoje, įvertinti situacijos buvo atvykę amerikiečių ekspertai, sako vyriausiasis prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.

Šiuo metu vyksta intensyvus pasirengimas dislokuoti JAV sunkiąją ginkluotę Lietuvoje, įvertinti situacijos buvo atvykę amerikiečių ekspertai, sako vyriausiasis prezidentės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.

„Šių metų pavasarį JAV Kongresas priėmė sprendimą dėl investicijų į Rytų ir Vidurio Europos saugumą, numatydamas šiai programai skirti 1 mlrd. dolerių. Galimas karinės įrangos ir technikos dislokavimas pas mus, Lietuvoje, ir yra sudėtinė šios programos dalis“, – antradienį Žinių radijui sakė V. Sarapinas.

„Šiuo metu vyksta intensyvus pasirengimas įgyvendinti šį sprendimą praktiškai. Buvo atvykę ir amerikiečių ekspertai pas mus siekdami įvertinti, kokią mūsų karinę infrastruktūrą būtų efektyviausia panaudoti, į kokią investuoti, kokią įrangą bei techniką iš anksto dislokuoti, kad jos nereikėtų gabenti tuomet, jeigu iškils poreikis“, – tvirtino jis.

Pasak patarėjo, Lietuva savo ruožtu stengiasi sudaryti tinkamas sąlygas šiai technikai ir įrangai dislokuoti.

Amerikiečių sunkiosios ginkluotės buvimas Rytų Europoje, V. Sarapino teigimu, sustiprins jo saugumą. Tuo pačiu Rusijai pasiunčiamas stiprus signalas, kad „tiek JAV, tiek visa NATO yras pasirengusios mus ginti“.

„Ir tai būtų ne grasinimo, o atgrasymo priemonė. Tai tiesiog būtų labai labai konkretus mūsų saugumo stiprinimo veiksmas“, – pabrėžė V. Sarapinas.

Kaip sekmadienį skelbė amerikiečių laikraštis „The New York times“, JAV Gynybos departamentas svarsto Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dislokuoti kuopai aprūpinti skirtą sunkiąją ginkluotę. Šiose šalyse nuo 2014 metų JAV dislokavo rotacines kuopas, kurias sudaro apie 150 karių.

Tuo metu, kaip rašo laikraštis, Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir galbūt Vengrijoje būtų dislokuota po batalioną – apie 750 karių – ir jiems aprūpinti skirta amunicija bei technika.

Rusija, reaguodama į šią informaciją, pirmadienį pranešė pergrupuosianti savo karius prie vakarinės savo sienos, taip pat suformuosianti naujus tankų, artilerijos ir aviacijos dalinius. Tai pareiškęs Rusijos kariuomenės generolas, šalies Gynybos ministerijos generalinių inspektorių valdybos koordinatorius Jurijus Jakubovas pridūrė, kad Karaliaučiaus srityje raketų brigada bus perginkluojama naujais raketiniais kompleksais „Iskander“, taip pat, anot jo, „didelių permainų“ patirs Rusijos pajėgos Baltarusijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi