Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.16 11:16

Parlamentarai apsispręs dėl N. Meilučio kandidatūros

ELTA 2015.06.16 11:16

Antradienį Seimas ketina apsispręsti, ar pritarti Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytai Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrai į generalinio prokuroro postą.

Antradienį Seimas ketina apsispręsti, ar pritarti Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytai Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrai į generalinio prokuroro postą.

Praeitą savaitę iš Seimo tribūnos, dėstydamas savo darbo prokuratūroje viziją, N. Meilutis sakė, kad „tai yra nepriklausoma, skaidri ir žmogaus teises gerbianti institucija, kurioje dirba kvalifikuotas, atsakingas, suvokiantis institucijai ir jam asmeniškai patikėtų funkcijų svarbą bei atsakomybę prieš žmones, prokuroras“.

Kandidato teigimu, jis kelia sau tikslą, kad prokurorai suprastų savo vietą ir atsakomybę teisės sistemoje ir iš esmės pakeistų požiūrį į darbą.

„Turi būti gerokai sustiprinta ikiteisminio tyrimo kontrolė. Prokurorai turi jausti atsakomybę už kiekvieną savo veiklos teiginį, tik tuomet galėsime galvoti apie kokybišką darbą. Reikia rasti tinkamą balansą tarp kiekybės ir kokybės. Antra svarbi kryptis – kadrų ir personalo politikos formavimo pokyčiai. Mano supratimu, prokuratūrai verkiant reikia atsinaujinimo. Kitus pokyčius matau prokurorų vertinime. Matau būtinybę įvesti tokius parametrus, kad mes matytume, kaip byla pasibaigė teisme – ar buvo nuteista, ar buvo išteisinta, ar buvo nutraukta byla. Taip pat labai svarbu pasakyti ir tai, kiek ir kokio broko buvo padaryta ir teismas jį turėjo taisyti“, – svarbiausias darbo kryptis vardijo N. Meilutis.

Kandidatas į generalinius prokurorus N. Meilutis 11 metų yra dirbęs teisėju įvairaus lygio teismuose, pastaruosius 5 metus ėjo vadovaujamas pareigas skirtingų pakopų teismuose.

Nuo 2011 metų N. Meilutis vadovauja Kauno apygardos teismui – šis teismas yra vienas didžiausių Lietuvoje. Teisininkas 2010–2011 metais buvo Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininku, 2004–2010 metais dirbo teisėju Kauno miesto apylinkės teisme.

Savo praktikoje jis yra nagrinėjęs visų kategorijų bylas. N. Meilutis turi įvairiapusių profesinių įgūdžių teisingumo sistemoje – yra dirbęs ne tik teismuose, bet ir teisėsaugos institucijose. Kandidatas daugiau kaip 6 metus dirbo ikiteisminio tyrimo pareigūnu. Teisininkas specializavosi korupcinio pobūdžio nusikaltimų tyrime.

N. Meilutis aktyviai dalyvauja teisėjų savivaldos institucijų veikloje, yra išrinktas Teisėjų tarybos nariu. Jis yra įgijęs teisės magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi