Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.15 19:10

Kariuomenės tinklalapyje paskelbta apie Karaliaučiaus aneksiją – policija pradėjo tyrimą

BNS 2015.06.15 19:10

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įsilaužimo į kariuomenės Jungtinio štabo tinklalapį, pats tinklalapis šiuo metu išjungtas siekiant jį atnaujinti.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įsilaužimo į kariuomenės Jungtinio štabo tinklalapį, pats tinklalapis šiuo metu išjungtas siekiant jį atnaujinti.

Kaip BNS informavo Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Donatas Suchockis, kariuomenės atstovai perdavė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro surinktą informaciją apie įvykdytą išpuolį.

„Jungtinio štabo viršininkas išsiuntė raštą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto informacijos patalpinimo ir visuomenės klaidinimo“, – sakė D. Suchodskis.

Anot jo, senoji tinklalapio versija sustabdyta dar penktadienį, siekiant ją atnaujinti, kad nepasikartotų nauji išpuoliai.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis BNS patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 198 straipsnio pirmąją dalį, kuri numato atsakomybę už įstatymų saugomos kompiuterinės informacijos apie juridinį ar fizinį asmenį pasisavinimą. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės atėmimą iki trejų metų – atsakomybė už šį nusikaltimą taikoma ir juridiniams asmenims.

Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo svetainėje, į kurią įsilaužta praėjusį trečiadienį, netaisyklinga lietuvių kalba paskelbta melaginga informacija apie pratybas „Kardo kirtis“, esą jų tikslas yra pasirengti Rusijos Karaliaučiaus srities aneksijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10