Lietuvoje

2015.06.15 19:10

Kariuomenės tinklalapyje paskelbta apie Karaliaučiaus aneksiją – policija pradėjo tyrimą

BNS2015.06.15 19:10

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įsilaužimo į kariuomenės Jungtinio štabo tinklalapį, pats tinklalapis šiuo metu išjungtas siekiant jį atnaujinti.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įsilaužimo į kariuomenės Jungtinio štabo tinklalapį, pats tinklalapis šiuo metu išjungtas siekiant jį atnaujinti.

Kaip BNS informavo Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Donatas Suchockis, kariuomenės atstovai perdavė Nacionalinio kibernetinio saugumo centro surinktą informaciją apie įvykdytą išpuolį.

„Jungtinio štabo viršininkas išsiuntė raštą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto informacijos patalpinimo ir visuomenės klaidinimo“, – sakė D. Suchodskis.

Anot jo, senoji tinklalapio versija sustabdyta dar penktadienį, siekiant ją atnaujinti, kad nepasikartotų nauji išpuoliai.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis BNS patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 198 straipsnio pirmąją dalį, kuri numato atsakomybę už įstatymų saugomos kompiuterinės informacijos apie juridinį ar fizinį asmenį pasisavinimą. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės atėmimą iki trejų metų – atsakomybė už šį nusikaltimą taikoma ir juridiniams asmenims.

Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo svetainėje, į kurią įsilaužta praėjusį trečiadienį, netaisyklinga lietuvių kalba paskelbta melaginga informacija apie pratybas „Kardo kirtis“, esą jų tikslas yra pasirengti Rusijos Karaliaučiaus srities aneksijai.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23