Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.18 15:26

A. Butkevičius: staigių reformų sveikatos apsaugos sektoriuje nebus

ELTA 2013.01.18 15:26

Premjeras Algirdas Butkevičius Vyriausybės valandoje Seime atskleidė, kad jis pats yra įsiregistravęs valstybinėje medicinos įstaigoje, tačiau privačiame sveikatos apsaugos sektoriuje dirbantys gydytojai neturėtų baimintis – staigių reformų tikrai nebus.

Premjeras Algirdas Butkevičius Vyriausybės valandoje Seime atskleidė, kad jis pats yra įsiregistravęs valstybinėje medicinos įstaigoje, tačiau privačiame sveikatos apsaugos sektoriuje dirbantys gydytojai neturėtų baimintis – staigių reformų tikrai nebus.

„Aš esu įsiregistravęs Santariškių universitetinėse klinikose, šeimos centre. Tai ne privati, tai valstybinė įstaiga“, – ketvirtadienį Eligijaus Masiulio paklaustas, ar jis užsiregistravęs privačioje, ar valstybinėje įstaigoje, ir jei privačioje, ar pasiruošęs pereiti į valstybinę, sakė A. Butkevičius.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, konservatorius Antanas Matulas teigė, kad po sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio teiginių, kad jis „atėjęs į ministro postą nerado sveikatos apsaugos sistemos“ ir ministro kitų kritiškų pasisakymų apie privačių medicinos įstaigų veiklą vien per ketvirtadienį sulaukęs nemažai telefono skambučių iš privačiame sektoriuje dirbančių medikų, kurie yra neramūs dėl savo ateities.

„Tikiu, kad ministras, kuris daug metų buvo nutolęs nuo sveikatos apsaugos sistemos, kurį laiką patylės, suvoks šitą sistemą ir po to priims protingus sprendimus. Kelia problemas teisingai, bet sprendimo būdą siūlo pernelyg greitai. (...) Noriu, kad jūs apramintumėte arba paneigtumėte, arba patvirtintumėte, kad bus kažkas daroma su privačiai dirbančiais medikais“, – sakė A. Matulas.

„Galiu ir jus nuraminti, ir gydytojus, kurie dirba ar privačiame sektoriuje, ar ne privačiame sektoriuje – tikrai jokių staigių reformų nebus. Sveikatos apsaugos sistemai reikia reformos, bet ji bus pateikta ir Seimo nariams, apie ją bus išdiskutuota ir po to bus priimti sprendimai. (...) Ministras buvo informuotas dirbančiųjų ministerijoje jau daugelį metą, kad reikia imtis ryžtingų veiksmų. Ir, manau, ateityje galėsime išsamiai padiskutuoti. O dabar noriu visus nuramini, kad panikos nebūtų“, – sakė Premjeras.

Buvęs Premjeras, opozicijos lyderis Andrius Kubilius taip pat teiravosi A. Butkevičiaus, ar šis suvaldys V. Andriukaitį, kuris esą užsimojo naikinti privatų sektorių sveikatos apsaugos sistemoje.

Į tai A. Butkevičius atsakė, kad naikinti privataus sektoriaus medicinoje ministras tikrai nežadėjęs ir kad bus įgyvendinama tokia sveikatos apsaugos politika, kuri nurodyta Vyriausybės programoje.

„Jūsų ministras Vytenis Andriukaitis, kalbėdamas iš tribūnos, pristatinėdamas socialinio draudimo įstatymą, pareiškė, kad privačios gydymo įstaigos plauna pinigus. Žinodamas, kad jūs esate principingi, kai kalbame apie nusikaltimus, norėčiau pasitikslinti datą, kada jūs rengiatės kreiptis į prokuratūrą dėl privačių medicinos įstaigų plaunamų pinigų“, – klausė buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys.

A. Butkevičius siūlė šį klausimą užduoti tiesiai V. Andriukaičiui.

„Aš tokios informacijos neturiu. Kai turėsiu faktus, tada galėsiu kalbėti“, – sakė Premjeras.

Pats V. Andriukaitis Vyriausybės valandoje Seime nedalyvavo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23