Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.15 14:09

Lietuvos profesinių sąjungų atstovai žinių nutarė pasisemti Maskvoje

BNS 2015.06.15 14:09

Penki Lietuvos profesinių sąjungų atstovai daugiau nei savaitę dalyvavo Maskvoje vykusiuose mokymuose, vieno iš jų išlaidas apmokėjo Utenos rajono savivaldybė.

Penki Lietuvos profesinių sąjungų atstovai daugiau nei savaitę dalyvavo Maskvoje vykusiuose mokymuose, vieno iš jų išlaidas apmokėjo Utenos rajono savivaldybė.

BNS žiniomis, į seminarą „Profesinės sąjungos pilietinėje visuomenėje“ Maskvoje vyko trys Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos nariai – Rimutė Keršanskienė, Viktoras Vieversys ir Genė Jarmolavičienė, taip pat du Lietuvos darbo federacijos atstovai – Dalia Šeputienė ir Daiva Pakulienė.

Birželio 3-11 dienomis Maskvoje vykę mokymai, kaip nurodo jo organizatoriai, buvo skirti Azerbaidžano, Baltarusijos, Lietuvos, Tadžikistano ir Uzbekistano profesinių sąjungų atstovams.

„Tai buvo profsąjunginiai reikalai – bendradarbiavimas. Dalyvavo tadžikai, uzbekai, baltarusiai ir dar viena šalis. Visi pasakojome, kaip pas juos vyksta profsąjunginis darbas, kaip pas mus, vyko visokie psichologiniai mokymai, kaip aiškintis su darbdaviu, jei nori tave atleisti iš darbo“, – BNS sakė mokykloje Kauno rajone dirbanti D. Pakulienė.

Komandiruotės apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas apmokėjo kviečiančioji pusė.

Anot jos, mokymuose nebuvo aptariamos jokios politinės aktualijos. Ji taip pat tikino, kad visos delegacijos moterys likusią dalį išlaidų padengė savo lėšomis, tik dalį V. Vieversio išlaidų, kuris yra Utenos rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas, apmokėjo jo darbovietė.

Tą BNS patvirtino ir Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas.

Anot jo, iš viso V. Vieversiui išmokėta 679 eurų dienpinigių, kompensacija už vizą bei skrydžio bilietą.

„Man buvo pateiktas prašymas – aš nemanau, kad profsąjungos negali pasiųsti žmogaus šioje situacijoje. Jei kokie pažeidimai bus nustatyti – ne tragedija, mes tą dalyką išspręsime. Bet nemanau, kad būtų kokių pažeidimų“, – sakė jis.

J. Slapšinskas tvirtino kelionei pritaręs, nes gavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininko Artūro Černiausko prašymą išleisti V. Vieversį.

„Aš jam sakiau, kad gal nereikėtų į Maskvą važiuoti, nes situacija dėl Maskvos yra „žiauri“. Na, bet profesinių sąjungų pirmininkai užsigeidė važiuoti – tegu važiuoja. Važiavo juk ne jis vienas“ – teisinosi administracijos vadovas.

V. Vieversys šiuo metu yra nepasiekiamas – J. Slapšinskas patvirtino, kad skyriaus vedėjas šiuo metu atostogauja. Jis atostogas derino su komandiruote. Ar V. Vieversys liko Maskvoje ir po komandiruotės, J. Salpšinskas negalėjo pasakyti.

A. Černiauskas tvirtino, kad šie mokymai yra įprasti ir esą neturi nieko bendro su politika. Jis patvirtino, kad šiemet yra buvę ir daugiau renginių Rusijoje, į vieną jų pavasarį vyko ir jis pats.

„Maskvoje būti neteko, bet teko pavasarį būti Sočyje, kur buvo visos Rusijos profesinių sąjungų suvažiavimas. Jis buvo gana plačiai atstovaujamas ir Europos profesinių sąjungų. Dalyvavome svečio teisėmis“, – BNS tvirtino A. Černiauskas.

Kalbėdamas apie renginį Maskvoje, jis tvirtino, kad ten veikia profesinių sąjungų mokymo centras, kuriame renkasi žmonės „iš visos Europos“.

„Kalbėta apie profsąjunginę veiklą, būtent – apie narių pritraukimą. Taip, pranešėjai yra Rusijos Federacijos atstovai. Bet reikia pasakyti, kad Rusija turi išsaugojusi du profesinių sąjungų universitetus, kurie rengia įvairius specialistus. Tai yra vienintelė aukštoji mokykla, kuri rengia tokius specialistus“, – sakė jis.

Anot jo, Rusijos profesinės sąjungos priklauso tarptautinėms profesinių sąjungų organizacijoms, su jomis bendradarbiavimas nėra nutrauktas priėmus sprendimą, kad „profsąjunginis bendradarbiavimas yra aukščiau už politiką“.

„Mes nenutraukiame visiško bendradarbiavimo su Rusija: ir mūsų kultūros, ir sporto atstovai ten dirba. Gal yra per didelė baimė, bet mes nepolitikuojame: kartu su mumis yra ir gruzinai, ir ukrainiečiai, ir kitų Baltijos šalių atstovai, politikos ten tikrai nėra“, – argumentavo A. Černiauskas.

Anot jo, apgyvendinimą ir maitinimą kviečiančioji pusė suteikė nemokamai, likusios išlaidos yra „pačių vykstančių asmenų reikalas“, tad jas gali apmokėti tiek profesinės sąjungos, tiek savivaldybės ar kitos įstaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi