Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.27 08:18

Orai: po itin karšto šeštadienio ateis vėsesnės dienos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.04.27 08:18

Šeštadienį temperatūra Lietuvoje bus viena aukščiausių Europoje, tačiau jau sekmadienį ji kris žemyn, teigė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. O savaitės pradžioje naktimis kai kur pasirodys ir šalna.

Pasak sinoptikės, šeštadienį pirmoji dienos pusė bus saulėta, temperatūra gana sparčiai kils aukštyn ir pasieks vieną aukščiausių temperatūrų visoje Europoje. Kaip sakė M. Kirkliauskaitė, oras sušils iki 24-28 laipsnių šilumos. Pietiniame šalies pakraštyje ties Lazdijų, Druskininkų rajonais oras gali įkaisti ir iki 29 laipsnių.

Tačiau, sinoptikės teigimu, tokia šiluma vis garina link mūsų artėjantį lietų. Tikimasi, kad šeštadienio popietę šalies Pietuose ir kai kur Vakarų Lietuvoje susiformuos kamuoliniai trumpo lietaus debesys. Dalyje šalies trumpą lietų gali lydėti ir perkūnija. Debesims atkeliaujant vietomis tikėtinas vėjo sustiprėjimas iki 15-17 m/s.

Tiesa, anot sinoptikės, šiauriniams ir rytiniams šalies regionams lietaus teks luktelėti iki kito penktadienio.

Sekmadienį tankesni debesys turėtų nusidriekti virš pietvakarinių Lietuvos regionų. Naktį šioje Lietuvos dalyje galimas trumpas, nestiprus lietus. Pasak M. Kirkliauskaitės, dieną debesys turėtų aktyvėti ir pasirodyti gausesnis lietus, kai kur ir su perkūnijomis bei vėjo sustiprėjimu iki 15-16 m/s. Sekmadienį kris ir temperatūra. Anot sinoptikės, vietomis ji gali būti 10 laipsnių mažesnė nei šeštadienį. Daugelyje rajonų, kur bus ne taip debesuota – rytiniuose, šiauriniuose rajonuose – išsilaikys gana giedri orai. Temperatūra kils iki 18-23 laipsnių šilumos, o šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose – virš 20 laipsnių šilumos.

Artėjant link pietvakarių – Kauno, Tauragės, Vilniaus regionuose – bus apie 20 ar vienu kitu laipsniu žemesnė temperatūra. Pietvakariniame pakraštyje, kur telksis tankesni lietaus debesys, greičiausiai, sušils iki 15-17 laipsnių.

Pirmadienį į šalį atkeliaus anticiklonas, kuris beveik visą savaitę Lietuvoje išlaikys sausus, nepastoviai debesuotus orus. Pirmoji savaitės pusė bus giedresnė. Artėjant penktadieniui debesų daugės. Temperatūra bus žemesnė, atkeliauja vėsesnė oro masė, kuri stabiliai išsilaikys virš Lietuvos iki kol atkeliaus lietus ir ciklonai.

Temperatūra naktimis kris žemiau 10 laipsnių. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį svyruos nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos, o naktį iš pirmadienio į antradienį kris iki 2-7 laipsnių šilumos, o vietomis dirvos paviršiuje tikėtinos ir šalnos, 0-3 laipsnių šaltis.

Dienos taip pat bus vėsokos, bet saulė dienomis priartins temperatūrą iki 20 laipsnių šilumos. Pirmadienį ji svyruos nuo 17 iki 22 laipsnių šilumos, antradienis bus keliais laipsniais vėsesnis, bet daugelyje rajonų tikėtina, kad temperatūra pakils iki 19-20 laipsnių šilumos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi