Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.26 17:57

Linkevičius: santykiai su Ukraina išlieka svarbus Lietuvos užsienio politikos prioritetas

Kijeve vizitą tęsiantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį susitiko su Ukrainos ministru pirmininku Volodimiru Groismanu ir užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu.

Išvakarėse Lietuvos diplomatijos vadovas susitiko su kadenciją baigiančiu Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.

„Demokratiškai vykę Prezidento rinkimai yra didelis kadenciją baigiančio prezidento ir jo komandos nuopelnas. Ukraina puikiai išlaikė šį demokratijos brandumo testą. Svarbu, kad artėjantys Aukščiausiosios Rados rinkimai taip pat būtų konkurencingi, laisvi ir demokratiški“, – pažymėjo L. Linkevičius susitikime su P. Porošenka.

Lietuvos užsienio reikalų ministras patikino Ukrainos prezidentą, kad Lietuvos parama provakarietiškai Ukrainos krypčiai, reformų ir Asociacijos sutarties su ES įgyvendinimui yra nuosekli ir bus tęsiama toliau. Kaip tik dėl to buvo svarbu apsilankyti Ukrainoje iškart po įvykusių Prezidento rinkimų.

Su Ukrainos ministru pirmininku V. Groismanu L. Linkevičius aptarė Ukrainos reformų rezultatus, išliekančius iššūkius ir pabrėžė, kad reformų sparta negali būti įtakojama Ukrainoje vykstančių rinkimų.

Pasak L. Linkevičiaus, Ukrainos žmonės nusipelnė, kad kuo greičiau imtų veikti Aukščiausiasis antikorupcinis teismas, būtų paspartintos teisėsaugos ir energetikos sričių reformos. „Būtina tęsti ir spartinti reformas, kad jų rezultatus imtų jausti eiliniai Ukrainos piliečiai“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Su Ukrainos užsienio reikalų ministru L. Linkevičius aptarė užsienio politikos aktualijas, artėjantį Rytų partnerystės dešimtmetį ir tolesnius tikslus.

Ministrai pabrėžė, kad Rusijos sprendimas suteikti pilietybę okupuotos rytų Ukrainos gyventojams pagal supaprastintą tvarką yra šiurkštus Ukrainos suvereniteto ir Minsko susitarimų pažeidimas. Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad Lietuva ir toliau ragins tarptautinę bendruomenę aktyviai ginti Ukrainos suverenitetą ir teritorinį integralumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi