Lietuvoje

2019.04.26 10:43

Veryga žada iš naujo derinti įsakymą dėl kaulų čiulpų transplantacijų reikalavimų

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.04.26 10:43

Daugiau kaulų čiulpų transplantacijų Kauno klinikose leidusį atlikti sveikatos apsaugos ministro įsakymą ruošiamasi redaguoti ir suderinti pagal visas teisėkūros procedūras, teigia ministras Aurelijus Veryga.

„Kadangi teismas nevertino turinio, vertino tik procedūrą, tai taip ir vertinu. Mes tą patį įsakymą rengsime ir atliksime pagal visas procedūras, derinimą, nes teismas iš esmės pasisakė, kad tai buvo procedūriniai pažeidimai“, – spaudos konferencijoje Seime penktadienį sakė ministras.

Ketvirtadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė, kad įsakymas parengtas pažeidžiant teisėkūros procedūrų viešumo ir skaidrumo reikalavimus, todėl yra naikinamas.

Įsakymu Sveikatos apsaugos ministerija suvienodino kaulų čiulpų transplantacijos reikalavimus Santaros ir Kauno klinikoms, ir tai leido Kaune atlikti daugiau procedūrų. Įsakymą pasirašė sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą pavadavęs tuometinis žemės ūkio reikalų ministras Bronius Markauskas.

Kai kurios pacientų organizacijos pakeitimams prieštaravo nuogąstaudamos, kad Kauno medikams atlikti tokioms procedūroms trūksta patirties. Ministras A. Veryga sako, kad „gal ne visi dėl ruošiamo įsakymo išsakė nuomonę“.

„Aš dar neįsigilinau iki labai detalių, kur ten teismas pamatė tą pažeidimą. Su kažkuo galbūt nebuvo tinkamai laiko skirta derinimui. Gal ne visi galėjo nuomonę išsakyti apie tai. Kaip ir sakiau, tai ne apie turinį, o apie procedūras. O nuomonė mano nesikeičia dėl pačio įsakymo turinio“, – teigė A. Veryga.

Teismas sprendimo paskelbimą iki metų pabaigos, nes panaikinus įsakymą nebus galiojančio kaulų čiulpų transplantacijos tvarkos aprašo, todėl gali būti sutrikdytos procedūros ir žmonės liks be gydymo.

Į teismą su skundu kreipėsi konservatoriai Ingrida Šimonytė ir Vytautas Kernagis.

Teismas pažymi, kad Sveikatos apsaugos ministerija, neatlikdama numatomo teisinio reguliavimo poveikio bei poveikio korupcijos mastui vertinimo, nepaskelbdama minėto įsakymo projekto, nesilaikė teisės aktų leidybos tvarkos.

Kaulų čiulpų tansplantacijos tvarkos aprašas, leidęs procedūras atlikti ne tik Vilniaus Santaros, bet ir Kauno klinikose, buvo patvirtintas 2017 metų pabaigoje, įgyvendinant kitą LVAT sprendimą. Juo konstatuota, kad reikalavimai, susiję su kaulų čiulpų transplantacija, diskriminavo Kauno klinikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10