Lietuvoje

2019.04.26 10:35

„Keturi milijonai“. LRT žurnalistų kelionė į Čikagą parodys, kuo ten gyvena lietuviai

LRT.lt2019.04.26 10:35

Kaip atrasti Lietuvą Čikagoje? Kur rasti kavinę „Smilgą“, seniausią leidžiamą lietuvišką laikraštį ar Lietuvos vardu pavadintą gatvę? Visi atsakymai – netrukus per LRT RADIJĄ, LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt, nes įdomiausius istorinius faktus ir lietuvių bendruomenės gyvenimo istorijas Čikagoje LRT projekte „Keturi milijonai“ pristatys žurnalistai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė.

Anot E. Kubiliaus, Čikagoje bus kalbinami iš Lietuvos kilę skirtingų sričių ir socialinių grupių atstovai. Bus atskleisti ne vien istoriniai momentai, bet ir paprasti kasdieniai dalykai: ką veikia ir kur laisvalaikiu lankosi Čikagoje gyvenantys lietuviai.

„Jeigu žiūrovo paklaustume, ar jūs žinote, kaip šiandien Jungtinėse Valstijose gyvena lietuviai, vargu, ar pirmu ūpu imtų ir pasakytų“, – svarsto E. Kubilius.

Kadangi šie metai paskelbti Pasaulio lietuvių metais, R. Kupetytė teigia, jog kelionė į Čikagą nebus vienintelė. Taip pat laukia išvykos į Norvegiją, Airiją ir Jungtinę Karalystę. Žurnalistų tikslas yra parodyti, kad skirtingos lietuvių kartos ir jų santykis su gimtine yra nevienodas.

„Mūsų tikslas nėra vien atskleisti, kaip lietuviai, gyvenantys Čikagoje, dainuoja lietuvių liaudies dainas ar audžia juostas – lietuvių gyvenimas yra labai platus“, – akcentuoja R. Kupetytė.

Daugiau – laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Labas rytas, Lietuva II dalis. Magiškasis Užupis – meno meka ir lietuviškasis Monmartras

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt