Lietuvoje

2019.04.25 21:38

Studijų kokybe Klaipėdos universitete nusivylęs Indijos pilietis – teisme: reikalauja grąžinti pinigus

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.25 21:38

Studijų kokybe Klaipėdos universitete nusivylęs ir teisme už mokslą sumokėtus pinigus – beveik 5 tūkstančius eurų – atgauti siekiantis Indijos pilietis į teismo posėdį atvyko, tačiau pradėti nagrinėti bylą iš esmės nepavyko. Universiteto advokatas teigia, kad ir pats studentas neslepia, kad jam esą tiesiog reikalinga viza gyventi Šengeno erdvėje.

Verslo vadybos magistro diplomą Klaipėdos universitete įgijęs ir po to dėl esą nekokybiškų studijų ieškinį teismui pateikęs Indijos pilietis, praėjusių metų pabaigoje turėjo išvykti į gimtinę, nes baigė galioti jo viza. Dabar, gavęs 90 dienų galiojančią vizą, indas tikisi dalyvauti visame procese. 

Teismui jis pateikė daug argumentų – tarp jų, kad studijuoti Klaipėdoje tikėjosi anglų kalba, tačiau, nesusidarė tokia grupė. Keletas dėstytojų esą nekalba angliškai arba ne itin gerai, o studijos vykdytos atmestinai. 

Buvęs studentas, dabar finansiškai remiamas Indijoje gyvenančios šeimos, sako, kad prisiteisti už studijas sumokėtus pinigus – beveik 5 tūkstančius eurų – ne pagrindinis jo tikslas.

„Aš rimtai susirūpinęs tuo, kas vyksta Lietuvoje – aš buvau apgautas ir noriu, kad kiti nebūtų apgauti. Aš eisiu iki galo, net jei man tektų sėsti į kalėjimą – aš turiu apginti savo teises“, – sako Myilsamy Murugasamy, buvęs Klaipėdos universiteto studentas.

Klaipėdos universiteto atstovai sako, kad per dvejus studijų metus, jokių priekaištų studentas nereiškė, o jo kaltinimai – nepagrįsti.

„Nugirdau įeidama į teismo posėdžių salę, kad žurnalistams buvo rekomenduota nueiti patikrinti, kiek knygų anglų kalba yra bibliotekoje. Iš tikrųjų, jeigu XXI amžiuje mes vadovaujamės tik popierine spausdinta literatūra – tai yra jau labai graudu. Tai iš tikrųjų rekėtų pasidomėti kiek elektroninių išteklių prenumeruoja universitetas“, – teigia doc. Daiva Labanauskaitė, Klaipėdos universiteto dėstytoja.

„Yra laiškai adresuoti prezidentei, kurie persiųsti yra byloje teismui. Jis sako tiesiai šviesiai, kad jam reikalinga viza gyventi Šengeno sutarty“, – sako Rimantas Tumėnas, Klaipėdos universiteto advokatas.

Pradėti nagrinėti ginčą iš esmės teismui nepavyko – abi pusės pateikė naujų dokumentų, kurie nebuvo išversti į lietuvių arba anglų kalbą. Tam teismas skyrė 10 dienų terminą. Kitas teismo posėdis – birželio viduryje.

Žinios. Teismas dėl studijų kokybės Klaipėdos universitete

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt