Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.25 18:58

Pensininkai eitynėse reikalavo didesnių pensijų

Vilniuje pensininkai surengė eitynes ir mitingą prieš skurdą. Jie reikalauja didesnės pensijos. Esą dabar 200 tūkst. pensininkų gyvena ties skurdo riba. Pensininkai piktinasi, kad iš biudžeto remiami antros pakopos fondai ir sako, kad jie turėtų būti panaikinti kaip Lenkijoje, arba pertvarkomi: norintys dalyvauti mokėtų iš savo kišenės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pripažįsta, kad pensijos nedidelės, bet pabrėžia, kad jos jau didinamos ir žada, kad bus keliamos ir ateityje.

Prie Seimo susirinkę pensininkai gėdindami valdžią reikalavo tesėti duotus pažadus kelti pensijas. 

„Kad jie grąžintų nusavintus pinigus kurie paimti iš fondų, tai galėtų pakelti pensijas“, – pasakoja Vilniaus Bočių bendrijos pirmininkė Vilija Turienė

Pensininkai prisišaukė Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, kuris sulaukė klausimų.

V. Pranckietis pabrėžia, kad vidutinė pensija jau pakilusi, ji susieta su vidutine alga, todėl tikina, kad pensininkų kišenės ir ateityje pilnės.

„Turėtume aiškiai pasakyti, kad (pinigai – LRT.lt) nebekeliauja į privačius fondus, „Sodros“ vidinė skola panaikinta, palūkanos nebemokamos, visi pingiai – į pensijų padidėjimą“, – teigia Seimo pirmininkas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras pripažįsta, kad mažos pensijos Lietuvoje – dešimtmečių problema, bet teigia, kad nuolat ieškoma būdų, kaip padėti pensininkams. 

Nuo įpykusių pensininkų ketvirtadienį kliuvo ir Seimo narei Rimantei Šalaševičiūtei, kurie supainiojo ją su Vilija Blinkevičiūte. 

Po mitingo prie Seimo pensininkai surengė eiseną – didesnių pensijų ėjo reikalauti prie vyriausybės ir Lietuvos banko.

Žinios. Teismas dėl studijų kokybės Klaipėdos universitete

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi