Lietuvoje

2019.04.25 18:16

Šalčininkų rajone 20 pastatų suniokojęs gaisras: be namų liko 89-erių senolė ir jos sūnus

Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.04.25 18:16

Šalčininkų rajone, prie pat Baltarusijos sienos esančiame Krakūnų kaime, beveik 20 pastatų ketvirtadienį pasiglemžusi ugnis be namų paliko 89-erių senolę bei jos sūnų.

Aitrus dūmų kvapas tvyrojo dar nepasiekus kaimo.

Atvykus į jį tolumoje matosi kelios dešimtys vietinių ir iš aplinkinių kaimų susirinkusių žmonių, taip pat ugniagesių mašinos ir ant kelio išsiraizgiusios vandens žarnos.

Nors gaisras ir buvo suvaldytas, ugniagesiai tęsė darbus – pastatai degė abejose linijinio kaimo pusėse.

Namų netekusią 89-erių Emiliją Komiago glaudė jos dukra Galina Rudovič, atvykusi iš Vilniaus.

Kartu su senole gyveno sūnus, tačiau dabar jis išvykęs.

„Čia mano mama gyveno, baisi tragedija. Mamytė sveika, tik nervuojasi – čia greitoji buvo atvažiavusi. Mamytę be jokių kalbų pasiimsiu į Vilnių“, – BNS sakė ji.

Ašarų netramdžiusios E. Komiago sklype sudegė dar du ūkinės paskirties pastatai.

„Jeigu pastatais skaitysim malkines, kluonus, garažus, priestatėlius, tai apie 20 įvairių pastatų sudegė. Gyvenamųjų namų, panašu, kad du“, – BNS sakė Šalčininkų ugniagesių viršininkas Vitalijus Kapusta.

Nepamena nieko panašaus

Į kaimą atvykusi Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevič sakė, kad kitame degusiame gyvenamajame name žmonių nebuvo.

„Vienai šeimai pagalbos reikės, bet čia nuo šeimos priklauso. Bendravau su šeima, tai ponia Emilija su sūnumi išvažiuos pas savo dukrą, o paskui pažiūrėsim, jeigu ponia Komiago panorės, tai padėsim grįžti, yra čia kaime tuščių namų“, – BNS sakė seniūnė.

Aplink degančius pastatus būriavosi kelios dešimtys žmonių.

Iš kaimyninio Pavydonių kaimo kartu su sūnumi atvykęs 44-erių ūkininkas Henrikas Kropa sako, kad Krakūnuose gyvena jo pažįstami, tačiau kitame kaimo gale. 

„Sužinojau, kad didelis gaisras. Atvykau pažiūrėt, kas čia darosi. Čia mano pažįstami, giminaičiai kitoje pusėje gyvena“, – BNS sakė H. Kropa.

„Seniai jau Dieveniškėse gyvenu, nepamenu, kad čia kas panašaus būtų“, – pridūrė jis.

Preliminariais duomenimis, žmonės per gaisrą nenukentėjo. Šiuo metu ugnis yra suvaldyta, manoma, kad ji išplito dėl stipraus vėjo.

Gaisrą gesino ne tik kelios ugniagesių autocisternos, tačiau ir pasieniečiai bei su traktoriumi atvykę savanoriai. 

Ugniagesiai aiškinsis nelaimės priežastis.

Dėl didelio gaisrų pavojaus ugniagesiai stiprina parengtį, ragina nekurti ugnies lauke

Lietuvoje įsivyravus sausiems ir vėjuotiems orams, ugniagesiai įspėja apie ypač didelį gaisrų pavojų, ragina nekurti ugnies lauke bei stiprina parengtį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, per dvi paras šalyje sudegė 30 pastatų.

PAGD skelbia, kad valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniuose sustiprinama parengtis: bus organizuojamas nuolatinis keitimasis informacija, paskirti atsakingi pareigūnai informacijai bei įvykiams tirti ir valdyti, užtikrinant atsakingų pareigūnų budėjimą namuose, optimizuotas darbuotojų, dirbančių pamainomis, skaičius, kad būtų užtikrintas pagrindinių transporto priemonių išvykimas į gaisro vietą.

„Ugniagesiai primygtinai prašo gyventojų šiuo metu susilaikyti nuo bet kokio atviros ugnies naudojimo lauke iki pasikeis oro sąlygos ir sumažės gaisringumo pavojus. Taip pat prašome būti itin budriems naudojant ugnį ir buityje“, – rašoma PAGD pranešime.

Gyventojai įspėjami nedeginti žolės, šiukšlių, nekurti laužų, nepalikti be priežiūros šašlykinių.

Didysis gaisras Krakūnų kaime: sudegė daugiau nei 20 pastatų

Savivaldybėms rekomenduoja sušaukti prevencinius savivaldybių ekstremaliųjų situacijų komisijų posėdžius, ir apsvarstyti prevencines priemones gaisrams išvengti, įvertinti civilinės saugos sistemos pajėgų pasirengimą galimiems gaisrams, numatyti kitas priemones,  reikalingas gresiančiai ekstremaliajai situacijai valdyti – gyventojų informavimą, evakavimą, laikinąjį apgyvendinimą kolektyvinės apsaugos statiniuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.